Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 28, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Kurski odpowiada na zawiadomienie prokuratury przez TVP. "Rozpaczliwa próba"

Jacek Kurski kierował TVP do początku września 2022 roku (fot. KOZ)

– Wygląda mi to na oczywistą frustrację w związku z fiaskiem uszycia zarzutów karnych wobec mnie – tak były prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski odpowiada "Presserwisowi" na zawiadomienie spółki do prokuratury dotyczące działań firmowanych przez jej byłego prezesa.

W poniedziałek TVP poinformowała o zawiadomieniu prokuratury ws. "szeregu nieprawidłowości przy zawieraniu umów, w których zaciągane były wielomilionowe zobowiązania, co narazić mogło TVP na szkodę wielkich rozmiarów".

Kurski: "Trudno znaleźć coś, czego nie było"

– Dochodzą do mnie informacje – sam wysłuchałem dwóch takich świadectw, że sugeruje się różnym ludziom fałszywe oskarżenie poprzednich władz Telewizji w zamian za utrzymanie zatrudnienia w TVP lub lukratywne zlecenia produkcyjne – mówi "Presserwisowi" Jacek Kurski, który kierował telewizją publiczną do początku września 2022 roku. – Pomimo tego nie znaleziono żadnych realnych, konkretnych nadużyć. Trudno znaleźć coś, czego nie było – przekonuje.

Czytaj też: TVP składa pozew przeciwko TV Republika. Milion złotych. Za "Jedziemy" Michała Rachonia

Według Jacka Kurskiego ostatnie zawiadomienia prokuratury przez ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza i TVP mają "chyba wobec tego fiaska ich autorom jedynie poprawić humor". Sam Kurski określa Sienkiewicza pułkownikiem, a obecne władze telewizji uzurpatorskimi.

– Tam jest nawet paradna konstrukcja, że chodzi o działania "firmowane przez byłego prezesa Kurskiego". Czyli nawet nie moje, a firmowane. Rozpaczliwa próba przyklejenia czegokolwiek na siłę – kwituje zawiadomienie TVP jej były szef.

Z kolei minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz zarzucił byłemu prezesowi, że ten "zniszczył publiczną instytucję i doprowadził do degradacji jej misji".

Czytaj też: "Mariusz Kowalczyk: Jacek Kurski zapowiada, że »winni dewastacji TVP poniosą surowe konsekwencje«. Ale to on zdewastował TVP"

(KOZ, 28.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.