Dział: PRASA

Dodano: Marzec 27, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marek Podgajny zastąpił Wojciecha Pokorę na stanowisku naczelnego „Kuriera Lubelskiego”

"Kurierem Lubelskim" pokieruje Marek Podgajny, który w gazecie pracuje ponad 30 lat (fot: Kurier Lubelski)

Wojciech Pokora ostatecznie pożegnał się ze stanowiskiem redaktora naczelnego "Kuriera Lubelskiego". Wypowiedzenie złożył już na początku lutego.

Wojciech Pokora zasłynął w mediach po publikacji Onetu sprzed dwóch lat. Serwis, na podstawie rozmów z dziennikarzami, zarzucał mu mobbing, jednak wewnętrzne dochodzenie wydawnictwa tego nie potwierdziło. Z gazety odeszło wówczas kilku dziennikarzy.

Do "KL" Pokora trafił z regionalnej rozgłośni Polskiego Radia w Lublinie, gdzie zarządzał serwisem internetowym. Był jednym z ulubieńców Doroty Kani, wraz z nią prowadził m.in. rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim opublikowaną we wszystkich dziennikach grupy Polska Press.

Pokorę na stanowisku naczelnego zastąpi Marek Podgajny. Z tytułem jest związany od ponad 30 lat. Był dziennikarzem, sekretarzem redakcji i redaktorem gazety. Odpowiadał również przez 10 lat za dział online. Jego stanowisko jest tymczasowe. Nowy redaktor naczelny "KL" ma zostać wyłoniony w konkursie.

(PAR, 27.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.