Dział: PRASA

Dodano: Marzec 21, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawca "USA Today" kończy prawie stuletnią współpracę z Associated Press

Gannett będzie nadal wykorzystywać AP do gromadzenia danych dotyczących tegorocznych wyborów prezydenckich w USA

Gannett, największe amerykańskie wydawnictwo pod względem dziennego nakładu gazet (wydawca "USA Today"), przestanie korzystać z materiałów dostarczanych przez Associated Press.

Współpraca Gannett z AP zakończy się 25 marca - trwała blisko sto lat.

"Ta decyzja umożliwia nam dalsze inwestowanie w nasze newsroomy i wykorzystanie naszej sieci USA TODAY obejmującej ponad 200 newsroomów w całym kraju" - stwierdza Lark-Marie Anton, dyrektorka ds. komunikacji w Gannett.

Wydawnictwo nie zrywa współpracy całkowicie. Będzie nadal wykorzystywać AP do gromadzenia danych dotyczących tegorocznych wyborów prezydenckich w USA.

Jeszcze niedawno, kiedy opłaty od amerykańskich gazet zapewniały AP prawie wszystkie jej dochody, taka decyzja oznaczałaby finansowe trzęsienie ziemi. Jednak agencja zdywersyfikowała swoje usługi wraz ze spadkiem sprzedaży prasy, a opłaty od niej w USA stanowią obecnie niewiele ponad 10 proc. jej rocznych przychodów.

Gannett poinformował, że podpisał umowę z Reutersem na dostarczanie wiadomości z całego świata w wielu formatach, w tym wideo.

(MAC, 21.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.