Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 20, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Obóz dziennikarski nagrodą za najlepsze prace w konkursie dziennikarskim dla uczniów

Uczestnicy obozu dziennikarskiego wydają m.in. gazetę "Rewalacje" (fot: Potęga Prasy)

Do 8 kwietnia trwa przyjmowanie zgłoszeń do konkursu dziennikarskiego dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych organizowanego przez stowarzyszenie "Potęga Prasy". Patronem konkursu jest tygodnik "Angorka".

W konkursie oceniane będą prace indywidualne i opublikowane lub wyemitowane wcześniej treści tworzone przez zespoły redakcyjne, np.: wydania gazetek szkolnych, podcastów, programów radiowych lub serwisów informacyjnych wideo.

Czytaj też: Część rady programowej Polskiego Radia chce odwołania posła PiS Marka Suskiego

Prace indywidualne w formie dowolnego tekstu dziennikarskiego, audycji radiowej, fotoreportażu lub materiału filmowego mogą być wcześniej publikowane, a w przypadku treści multimedialnych dopuszczalna jest także pomoc osób trzecich, w szczególności w zakresie montażu i opracowania dźwiękowego materiału.

Na twórców najlepszych artykułów, audycji radiowych i materiałów telewizyjnych, a także gazetek i innych mediów szkolnych czeka bezpłatny pobyt na młodzieżowym obozie dziennikarskim "Potęga Prasy" w Rewalu. Młodzi ludzie będą tam mogli tworzyć gazetę "Rewalacje", prowadzić audycje w radiu RewalStacja i przygotowywać materiały dziennikarskie dla telewizji internetowej TeVaRewal. Na laureatów konkursu czekają też dofinansowania wakacyjnych wyjazdów do Rewala. Obozy dziennikarskie organizowane są przez stowarzyszenie od 1997 roku. 

Prace konkursowe można przesyłać pocztą tradycyjną (Stowarzyszenie "Potęga Prasy", pl. Komuny Paryskiej 5a, 90-007 Łódź) lub elektroniczną ([email protected]).

Czytaj też: Tomasz Terlikowski pożegnał się z Deon.pl. Powodem felieton niezgodny z "dziełem jezuitów"

(PAR, 20.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.