Dział: PRASA

Dodano: Marzec 06, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Lokalni dziennikarze i portale z nagrodami Local e-Journalism Awards 2023

Nagrody wręczono wczoraj w Warszawie podczas gali w ramach forum "Lokalsi 4.0"

Stowarzyszenie Mediów Lokalnych rozdało swoje nagrody Local e-Journalism Awards 2023. To trzecia edycja konkursu adresowanego do dziennikarzy lokalnych mediów.

Na konkurs wpłynęło ponad czterysta zgłoszeń w ośmiu kategoriach. O laureatach zdecydowało jury w składzie Mirosław Pęczak ("Polityka"), Zuzanna Dąbrowska-Denisiuk (Polska Agencja Prasowa), Elżbieta Jachymczak (Business Intelligence), Katarzyna Kozłowska (komentatorka), Michał Broniatowski (TVP World), Rafał Kalukin ("Polityka"), Paweł Nowacki (Digital Flow), Marek Miller (Google), Waldemar Śliwczyński ("Kwartalnik Fotografia") oraz Mariusz Forecki (artysta, fotograf).

W kategorii News zwyciężyli:

I miejsce: Przemysław Antkiewicz z portalu Limanowa.in, za materiał "Koszmar koszar".

II miejsce: Agnieszka Mazuś, portal JawnyLublin.pl, "Kuria Metropolitalna sp. z o.o., czyli wszystkie firmy arcybiskupa Budzika".

III miejsce: Kamil Mielnikiewicz z portalu wBieszczady.pl, za "Jedyna porodówka w Bieszczadach może zostać zamknięta. »Nie ma naszej zgody na takie działania«".

W kategorii Publicystyka wszystkie nagrody trafiły na Śląsk:

I miejsce: Katarzyna Pachelska, Slazag.pl, za "Deweloperzy osaczają Strefę Kultury w Katowicach. To znaczy: żerują na przestrzeni wybudowanej przez miasto?".

II miejsce: Michał Wroński, Slazag.pl, "Dekomunizacyjny bilans wojewody: nie ma Szewczyka, ostał się Ziętek. Ulice dostali… owoc śliwka i ssak gacek".

III miejsce: Jolanta Jasińska-Mrukot z portalu Opolska360.pl, za "»Mamo, jestem gejem«. Rodzice opolskich dzieci LGBTQ o szoku, akceptacji i miłości".

W kategorii Wywiad nagrody otrzymali:

I miejsce: Jolanta Jasińska-Mrukot, Opolska360.pl, "Mecenas Jacek Różycki: Z chorobą się pogodziłem, z draństwem władzy nie mogę".

II miejsce: Michał Wroński, Slazag.pl, "»Dla nas to tragedia. Po moim trupie«. Burmistrz Łazisk Górnych o kolei do CPK, która przetnie miasto".

III miejsce: Joanna Serafin, Korsokolbuszowskie.pl, "Diagnoza: nowotwór złośliwy. – Straciłam pierś, ale zyskałam znacznie więcej – mówi Miranda Korzeniowska".

W kategorii Zdjęcie z drona nagrodami podzielili się Błażej Ciesielski (I miejsce z portalu Jarocinska.pl i Damian Krzanowski, Krosno24.pl, który otrzymał II i III nagrodę za oba zakwalifikowane do konkursu zdjęcia.

W kategorii Zdjęcie konwencjonalne:

I miejsce: Paweł Jędrusik z TVS.pl,

II miejsce: Grzegorz Maliszewski z ddBelchatow.pl,

III miejsce: Beata Kalinowska z Bialasiedzieje.pl.

W kategorii Najlepszy materiał filmowy zwyciężyli Iwona Krzyżak i Tristan Tomczak z konińskiego portalu lm.pl z materiałem: "Tylko u nas. Kompromitacja lokalnych polityków? Czy jest szansa na zmianę?".

Jury przyznało też nagrodę w kategorii Najlepszy portal lokalny. Zwyciężył JawnyLublin.pl.

Nagroda Pro Publico Bono im. Stefana Bratkowskiego trafiła do portalu Krosno24.pl za akcję społeczną związaną z centrum aktywności młodzieży.

Osobną nagrodę - Local Creative Award - przyznawaną za najciekawsze wdrożenie techniczne w portalach otrzymała Moja-Ostroleka.pl za opracowanie modelu AI do moderowania komentarzy na portalu.

Nagrody wręczono w środę w Warszawie podczas gali prowadzonej w ramach organizowanego przez Stowarzyszenie Mediów Lokalnych we współpracy z Google News Initiative IV Forum Mediów Lokalnych "Lokalsi 4.0".

(PAR, 06.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.