Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 05, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rafał Stańczyk kończy pracę w TVP. Był korespondentem w Stanach Zjednoczonych

Przed objęciem placówki w Waszyngtonie Stańczyk relacjonował dla TVP wydarzenia z Afganistanu, Libii, Ukrainy, Somalii i Syrii (screen: YouTube/TVP Info)

Rafał Stańczyk przestał być korespondentem TVP w Stanach Zjednoczonych. Kończy pracę w Telewizji Polskiej.

"Po ponad 17 latach kończy się moja przygoda z TVP. Od stażysty noszącego kasety po korespondenta w USA. Po drodze były relacje z wojen, rewolucji, wyborów, wielogodzinne spec. wydania, reportaże... Lubiłem tę robotę! Dziękuję wszystkim dobrym ludziom na mojej drodze" – napisał w serwisie X.

Rafał Stańczyk: "Decyzja była dla mnie zaskoczeniem"

– Nie ukrywam, że decyzja TVP o całkowitym zakończeniu współpracy była dla mnie zaskoczeniem – przekazał nam Stańczyk. – Sądziłem, że moje doświadczenie i wiedza o Stanach Zjednoczonych, bezpieczenstwie międzynarodowym i polskiej armii w dobie wyborów prezydenckich w USA i narastającym napięciu na naszej wschodniej granicy przyda się w redakcji w Warszawie. Tak się jednak nie stało. Na razie muszę pozamykać sprawy w USA i po powrocie do Polski zdecyduję jak najlepiej będę mógł wykorzystać swoje doświadczenie – dodał.

Czytaj też: Były reporter "Wiadomości" TVP Bartłomiej Graczak prowadzącym w Radiu Warszawa

Jak informowaliśmy, na nowego korespondenta TVP w Stanach Zjednoczonych władze TAI wybrały Marcina Antosiewicza.

Stańczyk korespondentem w Stanach Zjednoczonych został w 2019 roku. Wcześniej był jednym z gospodarzy "Info Wieczoru" w TVP Info. Dla TVP relacjonował wydarzenia m.in. z Afganistanu, Libii, Ukrainy, Somalii i Syrii. W 2015 roku za materiał "Polscy ratownicy w Nepalu" otrzymał tytuł Torpedy w MediaTorach. Reportaż "Faszyści w okopach", którego Stańczyk był autorem z Jarosławem Giermaziakiem, zdobył w 2016 roku Grand Prix IV Festiwalu Sztuki Faktu organizowanego w Toruniu.

Nowe władze TAI zrezygnowały ze współpracy z większością dotychczasowych korespondentów zagranicznych, np. w Paryżu nową korespondentką jest Anna Kowalska, która zastąpiła Maksymiliana Maszendę. Z kolei w Kijowie Piotra Kućmę zastąpił Mateusz Lachowski.

Czytaj też: „Newsweek”: producent oskarża ludzi z TVP Jacka Kurskiego o wzięcie łapówki za „Va banque”

(MNIE, 05.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.