Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 01, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Formuła 1 z beiN Media w krajach MENA do 2033 roku

Widzowie będą mogli także oglądać każdy wyścig w rozdzielczości 4K/UHD (fot. Wikimedia Commons)

Katarski konglomerat medialny beIN Media został wyłącznym partnerem telewizyjnym Formuły 1 do końca roku 2033 w 25 krajach regionu MENA (Bliski Wschód i Afryka Północna). Porozumienie opiera się na istniejącym partnerstwie pomiędzy Formułą 1 a beIN Sports w 10 krajach regionu Azji i Pacyfiku.

Nowa umowa obejmuje wszystkie sesje treningowe i kwalifikacyjne, wydarzenia F1 Sprint i Grand Prix, a także mistrzostwa FIA Formuły 2 i FIA Formuły 3 oraz wyścigi Porsche Supercup w MENA i Turcji.

Obejmuje to cztery główne regionalne Grand Prix, które rozpoczęły się 29 lutego w Bahrajnie jako wyścig otwierający sezon, po których szybko odbędą się wyścigi w Arabii Saudyjskiej w marcu, w Katarze w listopadzie, a następnie finał sezonu w Abu Dubaju w grudniu.

Czytaj też: Nowy "Press": Chrabota o redakcji i muzyce, maestro Kącki, sylwetka Pacewicza i...

"Nie możemy się doczekać, aby zapewnić milionom fanów ekscytujące doświadczenia związane z Formułą 1 i pozyskać nowe pokolenie fanów dzięki ekscytującym treściom regionalnym i innowacyjnym transmisjom” - oświadczył Yousef Al-Obaidly, dyrektor generalny beIN Media Group. 

Widzowie będą mogli także oglądać każdy wyścig w rozdzielczości 4K/UHD na platformach beIN Sports i TOD. Wyścigi F2 i F3 będą również transmitowane - w językach arabskim, tureckim i angielskim.

Umowa przewiduje także nowe "partnerstwo w zakresie treści” pomiędzy beIN a Formułą 1 w celu tworzenia oryginalnych produkcji dla regionu MENA.

(MAC, 01.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.