Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 01, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Zimnik, Małgorzata Walczak i Bartłomiej Feretycki w TVP 3 Warszawa. Dotychczas pracowali w TVP Info

Jacek Zimnik i Małgorzata Walczak w TVP Info prowadzili programy i pasma informacyjne (screen: YouTube/Tygrys Syberyjski)

Małgorzata Walczak i Bartłomiej Feretycki przechodzą z TVP Info do TVP 3 Warszawa - ustalił "Presserwis". W TVP 3 Warszawa będzie też pojawiać się Jacek Zimnik, dotychczas związany z TVP Info.

Małgorzata Walczak od 1 marca obejmie funkcję szefowej redakcji warszawsko-mazowieckiej.

- Cieszę się, że zespół wzmocni doświadczona dziennikarka, która w mojej ocenie będzie w stanie we właściwy sposób pokierować redakcją. Zagwarantuje to, na czym mi najbardziej zależy, czyli jakość programu - mówi Jakub Sito, pełniący obowiązki dyrektora TVP 3 Warszawa.

Natomiast Jacek Zimnik będzie prowadził publicystykę w TVP 3 Warszawa oraz paśmie wspólnym TVP 3 ("Gość regionów"). Z kolei Bartłomiej Feretycki dołączy do zespołu reporterów.

Czytaj też: Nowy "Press": Chrabota o redakcji i muzyce, maestro Kącki, sylwetka Pacewicza i...

Zimnik, Walczak i Feretycki od końca grudnia tworzyli nową odsłonę TVP Info. Wszyscy wcześniej pracowali m.in. w News 24 (Astro). Jacek Zimnik i Małgorzata Walczak w TVP Info prowadzili programy i pasma informacyjne, a Feretycki był reporterem. Prezentował też np. informacje z mediów społecznościowych. W drugiej połowie lutego w czasie jednego z takich wejść antenowych zaliczył wpadkę. Przedstawił skandaliczny wpis dotyczący śmierci Tomasza Komendy z fikcyjnego konta w serwisie X jako wypowiedź polityka Przemysława Wiplera. Stacja przeprosiła Wiplera za ten błąd.

(MNIE, KOZ, 01.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.