Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 01, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Stańczyk szefem portalu o2. Marcin Haber na czele obszaru Technologie Wirtualnej Polski

Na czele obszaru Technologie WP stanie Marcin Haber, a szefem portalu o2 będzie Jacek Stańczyk (fot. materiały prasowe)

Od 1 marca szefem portalu o2 (Wirtualna Polska) jest Jacek Stańczyk. Z kolei na czele obszaru technologie stanie Marcin Haber, do tej pory odpowiedzialny za dział biznes Wprost.pl.

Jacek Stańczyk wraca do Wirtualnej Polski po ponad trzech latach. W WP był m.in. koordynatorem serwisu o ekstraklasie piłkarskiej, a w latach 2016-2020 redaktorem prowadzącym dział piłkarski w WP SportoweFakty. W czerwcu 2020 roku trafił do Ringier Axel Springer Polska. Objął stanowisko redaktora naczelnego serwisów sportowych Onet Sport i Przegladsportowy.pl. Jednocześnie był odpowiedzialny za integrację newsroomu sportowego RAS Polska. Od marca 2022 roku do stycznia 2024 był redaktorem naczelnym Przeglądu Sportowego Onet.

Jak podała Wirtualna Polska, do jego głównych obowiązków będzie należało wzmocnienie pozycji portalu o2 na polskim rynku medialnym, a także poszerzenie zasięgów. Dotychczasowy szef portalu Łukasz Dynowski pozostaje w redakcji jako zastępca szefa o2.

Czytaj też: Nowy "Press": Chrabota o redakcji i muzyce, maestro Kącki, sylwetka Pacewicza i...

Z kolei Marcin Haber obejmie stanowisko szefa obszaru Technologie Wirtualnej Polski. Będzie zarządzał redakcją technologiczną odpowiedzialną za wydawanie serwisów Tech.wp.pl, Benchmark.pl i Dobreprogramy.pl.

Haber był wcześniej zastępcą redaktorki prowadzącej Wprost.pl, redaktorem prowadzącym działu Technologie portalu Wprost i szefem serwisu Biznes.wprost.pl. W przeszłości pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego anglojęzycznego miesięcznika gospodarczego "Polish Market".

Marcin Haber to następca Michała Prokopowicza, który jesienią 2023 przestał kierować serwisami technologicznymi WP.

(MNIE, 01.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.