Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 01, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Michał Broniatowski dyrektorem TVP World. Zakończył współpracę z Onetem i Interią

Michał Broniatowski to m.in. były naczelny magazynu "Forbes" (fot. materiały prasowe)

Michał Broniatowski został dyrektorem TVP World, anglojęzycznego kanału Telewizji Polskiej. Zakończył współpracę z Onetem i Interią.

- Poznałem ekipę, są świetni, dwujęzyczni. Wiele zmieniać nie trzeba. Pewnie dorzucę kilka programów - mówi Michał Broniatowski. Od końca grudnia TVP World kierował wydawca kanału Jerzy Kamiński, który zastąpił wtedy Filipa Styczyńskiego.

Michał Broniatowski w związku z objęciem stanowiska dyrektora TVP World zakończył współpracę z portalami Onet.pl i Interia.pl.

TVP World ma wznowić emisję najwcześniej 11 marca (nadawanie zostało przerwane 20 grudnia po zmianie władz w TVP). Kanał będzie nadawany z placu Powstańców Warszawy, czyli dawnej siedziby Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Czytaj też: Nowy "Press": Chrabota o redakcji i muzyce, maestro Kącki, sylwetka Pacewicza i...

W ramówce TVP World w trakcie tygodnia mają znaleźć się trzy pasma, po trzy godziny dziennie. Znajdą się w nich serwisy informacyjne, wywiady, wejścia reporterskie i łączenia z korespondentami. Programy na żywo przewidziane są również na weekendy. 

Nowy szef kanału Michał Broniatowski karierę zaczynał w 1979 roku w Telewizji Polskiej, skąd został wyrzucony w stanie wojennym. W latach 1985-1992 był warszawskim korespondentem agencji Reuters. Później był pierwszym dyrektorem polskiego przedstawicielstwa agencji. Od 1997 do 2001 roku był dyrektorem przedstawicielstwa Reuters w Rosji. W latach 2002-2003 współpracował z Telekomunikacją Polską oraz z wydawnictwem Edipresse Polska. W latach 2003-2009 był wiceprezesem największej prywatnej rosyjskiej agencji informacyjnej Interfax. W latach 1994-2005 pełnił funkcję członka rady dyrektorów ITI. W 2013 współtworzył nowy całodobowy kanał informacyjny na Ukrainie - Espreso TV. Od 2014 do 2017 roku był redaktorem naczelnym miesięcznika "Forbes". Później tworzył polską wersję serwisu Politico.eu.

O tym, że Michał Broniatowski pokieruje TVP World, jako pierwszy poinformował serwis Wirtualnemedia.pl.

(KOZ, 01.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.