Temat: pożegnanie

Dział: PRASA

Dodano: Luty 26, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Aleksandra Lewińska, dziennikarka bydgoskiej "Gazety Wyborczej"

Aleksandra Lewińska zmarła po długiej i ciężkiej chorobie (fot: arc)

Nie żyje Aleksandra Lewińska, dziennikarka i redaktorka bydgoskiego oddziału "Gazety Wyborczej". Zmarła po długiej i ciężkiej chorobie.

O śmierci Aleksandry Lewińskiej poinformowała jej macierzysta redakcja. "Nasza Oleńka – tak o Niej często mówiliśmy między sobą w bydgoskiej redakcji. Prawie 20 lat temu rozpoczęła pracę w "Gazecie Wyborczej" i oddawała swojemu dziennikarskiemu powołaniu tak wiele serca. Zajmowała się m.in. zdrowiem, oświatą, religią i tematyką społeczną. Była niezwykle wyczulona na ludzką krzywdę" – napisał o niej Jacek Glugla, szef bydgoskiego oddziału "GW".

Lewińska współtworzyła magazyn o języku "Słówka", publikowała w "Wysokich Obcasach" i "Dużym Formacie", opiekowała się też "Gazetą Młodych", comiesięcznym dodatkiem tworzonym przez młodzież z kujawsko-pomorskich szkół ponadpodstawowych.

(PAR, 26.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.