Dział: RADIO

Dodano: Luty 24, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Była dyrektorka radiowej Dwójki może trafić do Teatru Polskiego Radia

Małgorzata Małaszko-Stasiewicz od końca 2009 roku do końca stycznia 2024 była dyrektorką radiowej Dwójki (screen: YouTube/Polskie Radio)

Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, do końca stycznia dyrektorka Programu II Polskiego Radia, może trafić do Teatru Polskiego Radia - ustalił "Presserwis".

O tym, że Małgorzata Małaszko-Stasiewicz miałaby pracować w Teatrze Polskiego Radia, usłyszeliśmy w dwóch źródłach w radiu. - Nic o tym nie wiem - ucina jednak Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia. Sama Małgorzata Małaszko-Stasiewicz nie chce komentować naszych informacji. Informuje, że jest na długim urlopie.

W Polskim Radiu mówi się, że na dyrekcję Teatru Polskiego Radia, aby przyjąć Małgorzatę Małaszko-Stasiewicz, naciski wywierać miało otoczenie Prawa i Sprawiedliwości.

Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, z wykształcenia muzykolog, związana jest z Polskim Radiem od 1991 roku. Przez wiele lat pracowała w Teatrze Polskiego Radia. W 2007 roku została wicedyrektorką radiowej Dwójki, a pod koniec 2009 roku - jej dyrektorką.

Pod koniec 2023 roku obecni i byli dziennikarze radiowej Dwójki, członkowie Towarzystwa Dziennikarskiego, w swoim wystąpieniu napisali o ręcznym sterowaniu anteną, zmianach w ramówce i odejściach z zespołu. Za "dewastujące Dwójkę zmiany, za cenzurę prewencyjną" obwiniali Małgorzatę Małaszko-Stasiewicz i Jacka Hawryluka. Z kolei w styczniu 2024 roku "Duży Format" opisał, jak pracownicy Programu II zarzucili mobbing Małaszko-Stasiewicz.

Małgorzata Małaszko-Stasiewicz pod koniec stycznia 2024 roku złożyła rezygnację ze stanowiska, tak jak jej zastępca Jacek Hawryluk.

(KOZ, 24.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.