Dział: INTERNET

Dodano: Luty 23, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Gazeta.pl rusza z projektem dotyczącym zdrowia psychicznego mężczyzn

Program prowadzony przez Zygmunta Chajzera promuje projekt portalu Gazeta.pl (fot. materiały prasowe)

Adam Małysz, Michał Szpak i Łukasz Piszczek znaleźli się wśród uczestników nowego projektu Gazeta.pl "Ryzykanci". Jest częścią akcji społecznej dotyczącej zdrowia psychicznego mężczyzn.

Jak podano w komunikacie, Gazeta.pl postanowiła podjąć ważny społecznie temat, a celem redakcji jest normalizacja rozmowy o depresji wśród panów. Aby zwrócić uwagę odbiorców, akcja jest promowana jako program prowadzony przez Zygmunta Chajzera. Projekt utrzymany został w formie rozrywkowej i zaczyna się od quizu, ma za zadanie skłonić do refleksji.

W kampanii wzięli udział sportowcy, artyści, specjaliści i youtuberzy. Do "Ryzykantów" dołączyli m.in. Adam Małysz, Michał Szpak, Łukasz Piszczek, Piotr Zelt, Rafał Gębura, Dawid Myśliwiec, Robert Kupisz, Andrzej Gryżewski czy znany jako "Doktor Nerwica" Marcin Matych.

Na potrzeby akcji powstała interaktywna strona Ryzykanci.pl, na której można obejrzeć rozmowy Zygmunta Chajzera z uczestnikami i przeczytać materiały redakcyjne powiązane z tematem kampanii. Dla użytkowników przygotowano "apteczkę pomocową" z numerami telefonu zaufania i wsparciem psychologicznym.

Akcja powstała we współpracy z Fundacją ThePresja i startuje 23 lutego, czyli w Światowy Dzień Walki z Depresją.

(KOZ, 23.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.