Dział: RADIO

Dodano: Luty 23, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wojciech Zawioła poprowadził "Zapraszamy do Trójki". W stacji już był, potem w TVN

"Przyszło mi dziś zastępować Piotra Łodeja" - przywitał się ze słuchaczami Wojciech Zawioła (screen YouTube.com/Wojciech Zawioła)

Wojciech Zawioła, były dziennikarz sportowy Canal+ i TVN 24, pojawił się w piątek na antenie Programu III Polskiego Radia w roli gospodarza popołudniowego "Zapraszamy do Trójki".

Wojciech Zawioła, były dziennikarz sportowy Canal+ i TVN 24, pojawił się w piątek na antenie Programu III Polskiego Radia w roli gospodarza popołudniowego "Zapraszamy do Trójki".

"Przyszło mi dziś zastępować Piotra Łodeja. Czasem choroba dopada nawet prowadzącego »Zapraszamy do Trójki«" - zaczął piątkową audycję Wojciech Zawioła.

Program III Polskiego Radia zmienia się po powrocie do stacji - 18 stycznia - Agnieszki Szydłowskiej. Nowa dyrektorka ściągnęła do rozgłośni m.in. Michała Nogasia z Radia Nowy Świat i "Gazety Wyborczej" oraz Katarzynę Borowiecką z Radia 357.

Wojciech Zawioła jest publicystą sportowym. Był dziennikarzem Canal+. Prezentował wiadomości sportowe w TVN i TVN 24. Wcześniej już był związany z radiową Trójką, ale także z Radiem Katowice.

Z Canal+ odszedł na fali przeprowadzonej w ostatnich miesiącach restrukturyzacji. "Byłem szefem sporego zespołu newsowego, który przygotowywał codziennie program podsumowujący wydarzenia sportowe. Telewizja z programu zrezygnowała, a sam zespół został mocno okrojony" - mówił nam niedawno Zawioła.

Wojciech Zawioła jest autorem trzech powieści: "Jest takie miejsce…", "Szukaj mnie" i "Hotel" a także czterech biografii sportowców: Mariusza Czerkawskiego – "Życie na lodzie", Roberta Lewandowskiego – "Pogromca Realu", Karola Jabłońskiego – "Czarodziej wiatru" i Agnieszki Rylik – "Nokaut. Historia bokserki". Poza pisaniem książek nagrywa też audiobooki. Jest twórcą muzycznej audycji "Lewitacja".

(MAT, KOZ, 23.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.