Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 23, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP zmienia strukturę. Nie będzie Centrum Kultury i Historii, a także jednostek TVP ABC, TVP Nauka i TVP Kobieta

TVP zmienia strukturę, by racjonalizować koszty (fot. Albert Zawada/PAP)

Telewizja Polska likwiduje Centrum Kultury i Historii, które zarządza TVP Kultura, TVP Historia, TVP Dokument i TVP HD, a także TVP ABC, TVP Nauka i TVP Kobieta jako osobne jednostki organizacyjne - ustalił "Presserwis".

Z naszych informacji wynika, że tych jednostek nie będzie w strukturze spółki już od marca 2024 roku. Wyznaczono również ich likwidatorów, np. w TVP ABC będzie to Adrianna Wielgus, dotychczasowa zastępczyni dyrektorki Justyny Karnowskiej. 

Nie wiadomo, co z dotychczasowymi dyrektorami tych jednostek. Jeden z dyrektorów (nie chce wypowiadać się pod nazwiskiem) o tym, że jednostka przez niego kierowana zostanie zlikwidowana, dowiedział się z maila, w którym TVP poinformowała o zgodzie rady nadzorczej na zmiany w strukturze. - Nic nam nie powiedziano, nikt z nami nie rozmawiał - opowiada.

Dyrektorką TVP ABC od lutego 2016 roku jest Justyna Karnowska. TVP Kobieta (nadaje od marca 2021 roku) od początku kieruje Iwona Bocian-Zaciewska, a Robert Szaj - TVP Nauka (od października 2022 roku). Z kolei na czele Centrum Kultury i Historii od września 2023 roku stoi Anna Cyzowska-Andura. Zastępca dyrektora centrum ds. TVP Kultura to Marta Ławacz, ds. TVP Historia - Piotr Legutko, ds. TVP Dokument - Jerzy Kopański, a ds. TVP HD - Irena Pręcikowska-Chełminiak.

Z informacji "Presserwisu" wynika, że za TVP Kultura, TVP Historia, TVP Dokument, TVP HD, TVP ABC, TVP Nauka i TVP Kobieta odpowiadać będzie biuro programowe TVP, któremu podlegają już TVP 1, TVP 2, TVP Rozrywka i TVP Seriale.

- Jesteśmy w trakcie wielu zmian, w tym zmian struktury, które mają na celu racjonalizację kosztów, a także uproszczenie procesów zarządzania - mówi "Presserwisowi" Tomasz Sygut, dyrektor generalny TVP. - O szczegółach będziemy informowali na bieżąco - dodaje.

(KOZ, 23.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.