Dział: PRASA

Dodano: Luty 23, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"The Guardian" ograniczy do 20 liczbę bezpłatnych artykułów w aplikacji

"The Guardian" przewiduje w tym roku stratę w wysokości 39 mln funtów, a pracownicy martwią się planowanymi zwolnieniami (fot. Wikimedia Commons/Bryantbob)

Brytyjski dziennik "The Guardian" planuje ograniczyć limit miesięcznego czytania bezpłatnych artykułów w swojej aplikacji do 20. Tak twierdzi City A.M.

"Po udanym okresie próbnym, który rozpoczął się w kwietniu 2022 roku, kluczowym elementem naszej globalnej strategii wsparcia jest ewolucja działającej od dawna, płatnej aplikacji z wiadomościami. Poprzez wprowadzenie licznika, który prosi stałych czytelników o wsparcie Guardiana o wsparcie, byśmy nadal inwestowali w nasze dziennikarstwo i nasze produkty cyfrowe” - powiedział City A.M. rzecznik "Guardiana".

Nie jest jasne, czy limit artykułów będzie dotyczył także czytelników aplikacji niepłatnych, którzy korzystają z wyszukiwarki, czy czytelników z USA, gdzie prowadzona jest osobna wersja internetowa dziennika.

Dzieje się tak, ponieważ "The Guardian" przewiduje w tym roku stratę w wysokości 39 mln funtów, a pracownicy martwią się planowanymi zwolnieniami.

W tym samym czasie Guardian US zatrudnia jednak pracowników. Ogłasza się też inne inicjatywy, w tym pion poświęcony stylowi życia i zdrowiu w USA oraz umowę dotyczącą treści z Sony Pictures.

(MAC, 23.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.