Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Luty 22, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Naczelny białostockiej "Gazety Wyborczej" Grzegorz Dąbrowski odchodzi z Agory

W Agorze trwają właśnie kolejne zwolnienia grupowe (fot. Szymon Pulcyn/PAP)

Redaktor Naczelny oddziału "Gazety Wyborczej" w Białymstoku Grzegorz Dąbrowski rozstaje się z Agorą w ramach zwolnień grupowych – dowiedział się "Presserwis".

Grzegorz Dąbrowski potwierdza, że odchodzi z Agory, ale nie chce komentować sprawy.

Dąbrowski kierował białostockim oddziałem od 2008 roku

Jak informowała wcześniej spółka, od 1 marca kierowaniem zespołami w Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie zajmie się Jan Latała, który będzie łączył tę funkcję z dotychczasowymi obowiązkami redaktora zarządzającego serwisów lokalnych Wyborcza.pl.

Czytaj też: Naczelny lubelskiej "Gazety Wyborczej" Paweł Krysiak rozstaje się z Agorą w ramach zwolnień grupowych

Za kierowanie białostockim oddziałem redakcji „Gazety Wyborczej” Grzegorz Dąbrowski odpowiadał od maja 2008 roku. Wcześniej pracował w nim jako fotoreporter i szef działu foto. Pierwsze zdjęcie w "Gazecie Wyborczej Białystok" opublikował w grudniu 1994 roku.

Jak dowiedział się „Presserwis”, z białostockim oddziałem „Gazety Wyborczej” żegnają się również pisząca o kulturze dziennikarka Monika Żmijewska i Joanna Klimowicz, specjalizująca się w tematyce praw człowieka, wykluczenia i różnorodności społecznej.

Zostanie tylko dwóch dziennikarzy

Klimowicz od lat pisze o uchodźcach w Polsce, ostatnio relacjonowała na łamach "Wyborczej" kryzys na granicy polsko-białoruskiej.

Czytaj też: Z Agorą rozstają się Małgorzata I. Niemczyńska i Łukasz Kamiński. Dziennikarka rozgoryczona

W białostockiej redakcji „Gazety Wyborczej” zostanie tylko dwóch dziennikarzy. Zadaliśmy pytanie, czy w związku ze znacznym okrojeniem zespołu planowane jest ograniczenie liczby tworzonych treści, czy też ci, którzy zostaną, otrzymają dodatkowe wsparcie.

– W redakcji w Białymstoku zostają świetni dziennikarze – Maciej Chołodowski i Andrzej Kłopotowski, których pracę koordynuje Jan Latała. We wszystkich redakcjach lokalnych skupiamy się na jakościowych, reporterskich i unikatowych treściach – tak będzie też nadal w Białymstoku – zapewnia Paula Skalnicka, szefowa redakcji lokalnych „Gazety Wyborczej”.

Czytaj też: W „Gazecie Wyborczej” kontynuują reorganizację. Nowe nazwiska w nowych gabinetach

(MZD, 22.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.