Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Luty 13, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Elon Musk będzie ponownie przesłuchiwany w sprawie przejęcia Twittera

Elon Musk w październiku ub.r. nie zgodził się na przesłuchanie, twierdząc, że zrobiono to już dwukrotnie i zarzucił organowi regulacyjnemu prześladowanie (fot. Wikimedia Commons/UK Government)

Sąd federalny nakazał Elonowi Muskowi ponowne złożenie zeznań w dochodzeniu amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w sprawie przejęcia przez niego Twittera za 44 mld dol. w październiku 2022 roku. Sąd dał organowi regulacyjnemu i miliarderowi tydzień na uzgodnienie daty i miejsca przesłuchania.

Agencja sprawdza, czy Musk przestrzegał prawa, składając wymagane dokumenty dotyczące zakupu akcji Twittera (przemianowanego później na X) i czy jego oświadczenia dotyczące transakcji nie wprowadzały inwestorów w błąd.

Czytaj też: Musk płaci za pozew aktorki przeciwko Disneyowi. Usunięto ją z "The Mandalorian"

Musk w październiku ub.r. nie zgodził się na przesłuchanie, twierdząc, że zrobiono to już dwukrotnie – zarzucił organowi regulacyjnemu prześladowanie.

Jeśli SEC i Musk nie będą mogli uzgodnić daty i godziny rozmowy, sąd podejmie decyzję za nich.

Tarcia między Muskiem a SEC rozpoczęły się jeszcze w 2018 roku, kiedy przedsiębiorca był kontrolowany w związku z działalnością koncernu Tesla, którego pozostaje dyrektorem generalnym.

Czytaj też: "Tucker Carlson to pożyteczny idiota". CNN, "NYT" i BBC komentują wywiad z Putinem

(MAC, 13.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.