Dział: PRASA

Dodano: Luty 09, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Andrzej Rozenek nadal zaprzecza, że będzie szefem Polska Press

Zarząd Polska Press może być odwołany w ciągu jednego dnia (screen: YouTube/Janusz Jaskółka)

Wciąż nie ma jasnej deklaracji Orlenu co do daty zmian w zarządach Polska Press i Ruchu - firm, które należą do energetycznego koncernu. Po raz kolejny jednak pojawiło się nazwisko Andrzeja Rozenka, jako przyszłego rozgrywającego w Polska Press.

Przypomnijmy, że już dwa tygodnie temu szukaliśmy potwierdzenia przymiarek kadrowych w Polska Press i Ruchu. O to, czy PP kierować ma Andrzej Rozenek - wieloletni lewicowy poseł, dziennikarz, który na czas posłowania zostawił tygodnik "NIE", gdzie był wicenaczelnym - pytaliśmy zarówno polityków, jak i urzędników. Rozenek właśnie wrócił do dziennikarzenia, bo pokłócony z lewicą przegrał październikowe wybory i musiał pożegnać się z Wiejską. Nic dziwnego, że wielu uznało, że to może być dobry trop, ale nikt tej kandydatury nie potwierdził. Włącznie z ministrem aktywów państwowych Borysem Budką.

Po kolejnych sygnałach zapytany ponownie Rozenek podtrzymuje swoją deklarację. - Nic się nie zmieniło, nie wchodzę do Polska Press - powiedział wczoraj "Presserwisowi". Zaprzecza też, by szukał współpracowników, którzy pomogliby mu poprowadzić wydawnictwo.

Czytaj też: "19.30" ma o ponad 750 tys. mniej widzów niż "Wiadomości" rok temu o tej porze

Wydawnictwo Polska Press funkcjonuje w formule spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Orlen ma w niej 100 proc. udziałów. Obecnie prezesem Polska Press jest Stanisław Bortkiewicz, w skład zarządu wchodzą Dorota Kania, Miłosz Szulc i Łukasz Greszta. Dorota Kania zajmuje równolegle stanowisko redaktorki naczelnej Polska Press. Nikt z tego grona nie ma szans utrzymać swoich stanowisk.

W Ruchu Orlen ma 65 proc. akcji, a pozostałymi akcjonariuszami są PZU i PZU Życie oraz Alior Bank. W zarządzie zasiadają Joanna Bryx-Ogrodnik (prezes), Bartosz Bielak oraz Rafał Bałazy. Obie firmy przynoszą straty: za 2022 rok Polska Press – 23 mln, a Ruch – 86 mln zł.

(PAR, 09.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.