Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Luty 06, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kapituła Nagrody Mariusza Waltera ogłosiła listę nominowanych

Mariusz Walter był współtwórcą TVN. Zmarł w grudniu 2022 roku (screen: YouTube/Forum Media2)

Ogłoszono nominacje do pierwszej edycji Nagrody Mariusza Waltera, stworzonej przez Fundację im. Bożeny i Mariusza Walterów.

Nominacje do Nagrody Głównej za Osobowość medialną roku otrzymali: Justyna Dobrosz-Oracz z "Gazety Wyborczej" (obecnie w TVP), Katarzyna Kasia prowadząca Szkło kontaktowe TVN24 i audycję Nowy Świat w Radiu Nowy Świat oraz Radomir Wit z TVN24.

Czytaj też: Dziś zmiana w Orlenie, następnie w Polska Press i Ruchu. "Polska Press trzeba sprzedać"

W kategorii Wydarzenie roku w mediach nominowani zostali: redakcja programu "19.30", Jakub Sobieniowski – za cykl materiałów w Faktach TVN demaskujących wykorzystywanie przez PiS instytucji państwowych i spółek Skarbu Państwa do wspierania własnej kampanii wyborczej oraz Katarzyna Włodkowska – za reportaż "W redakcji Andrzeja Skworza. »Odliczam. Aż się rozryczysz i wyjdziesz«" w "Dużym Formacie – Gazecie Wyborczej".

Nominowani w kategorii Nowy głos w mediach to: Aleksander Hudzik – magazyn internetowy Mint, Maciej Okraszewski – Dział Zagraniczny i zespół Orientuj.się, a w kategorii Sport w mediach – Dariusz Faron z Wirtualnej Polski, Michał Okoński z "Tygodnika Powszechnego" oraz autorzy programu Sport do słuchania w Radiu Nowy Świat – Mikołaj Tyczyński, Klaudia Kowalczyk i Kuba Jędras.

– Mam nadzieję, że ta nagroda pozwoli dostrzec odważne, rzetelne i inspirujące osoby. Szczególną uwagę przykładamy w niej do tych, których talent i ciężka praca nie były do tej pory odpowiednio uhonorowane – stwierdziła Bożena Walter, założycielka Fundacji im. Bożeny i Mariusza Walterów.

Czytaj też: TV Republika i Telewizja wPolsce.pl nie zyskały korzystniejszych miejsc na liście Polsat Box

Nominowanych i laureatów wskazała 18-osobowa kapituła, składająca się z ludzi kultury, sportu, życia społecznego oraz mediów. W jury zasiedli: Edwin Bendyk, Andrzej Bobiński, Kamil Dziubka, Ewa Ewart, Sylwia Gregorczyk-Abram, Jerzy Jurecki, Grzegorz Kalinowski, Michał Kołodziejczyk, Adam Małysz, Adam Pieczyński, Hanna Rydlewska, Joanna Solska, Agata Szczęśniak, Mariusz Szczygieł, Bożena Walter, Jacek Wasilewski, Paulina Wilk, Maja Włoszczowska. Obrady kapituły odbyły się 31 stycznia 2024.

Zwyciężczynie i zwycięzcy wszystkich kategorii w piątek 15 marca otrzymają nagrodę pieniężną oraz statuetkę wykonaną przez Tomasza Górnickiego.

Czytaj też: Jak Jagiełło o Grunwaldzie, czyli znani dziennikarze opowiadają o największych wpadkach

(MAC, 06.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.