Dział: PRASA

Dodano: Luty 02, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nowa struktura PAP. Rożek w PAP Biznes, Moes w biurze prawnym

W czwartek przedstawiono strukturę i zamierzenia dotyczące biura operacyjnego podczas spotkania z jego pracownikami w Centrum Prasowym

- W ślad za niedawnym przyjęciem przez Radę Nadzorczą nowej struktury organizacyjnej PAP, dziś zatwierdziłem nowe wewnętrzne regulaminy organizacyjne dwóch ważnych jednostek: Redakcji PAP oraz Biura Operacyjnego. W najbliższym czasie zatwierdzone będą także regulaminy Redakcji PAP Biznes oraz Biura Prawnego - napisał w komunikacie Marek Błoński, prezes Polskiej Agencji Prasowej.

Na czele biura prawnego stanął w czwartek dyrektor Karol Moes, który wraca do Agencji po kilku latach nieobecności. Piotr Rożek w nowej strukturze będzie redaktorem naczelnym redakcji PAP Biznes.

- Biuro operacyjne, którego regulamin dziś zatwierdziłem, powstało z dwóch niezależnych od siebie dotychczas struktur sprzedażowych i operacyjnych - biura rozwoju i sprzedaży serwisów oraz biura strategii medialnych. Jestem przekonany, że nowa jednostka organizacyjna, którą kierują dyrektor Tomasz Gruszka i jego zastępca Ryszard Niżewski, pozwoli na efektywne zarządzanie procesem sprzedaży, komunikacji z rynkiem oraz rozwoju produktów i systemów wewnętrznych - napisał Błoński.

W strukturze biura operacyjnego znalazły się również zespoły opisu i archiwum foto PAP, co ma poprawić współpracę ze sprzedażą oraz wzmocni potencjał rozwojowy w segmencie treści wizualnych. 

W czwartek przedstawiono strukturę i zamierzenia dotyczące biura operacyjnego podczas spotkania z jego pracownikami w Centrum Prasowym. W poniedziałek po południu planowane jest podobne spotkanie z pracownikami redakcji PAP i PAP Biznes.

- We wtorek lub w kolejny dzień planujemy spotkanie online z korespondentami w regionach. Wraz z redaktorem naczelnym Wojciechem Tumidalskim, który dziś objął dowodzenie w redakcji, opowiemy o dokonanych i planowanych zmianach organizacyjnych, przedstawimy wizję redakcji PAP i odpowiemy na pytania. Pozostali, obok Justyny Wojteczek, zastępcy redaktora naczelnego, Zuzanna Dąbrowska i Jan Rakoczy, rozpoczną pracę 15 lutego - przedstawił plan działania redakcji prezes Błoński.

Zgodnie z zapowiedziami, rozdzielone zostaną działy społeczny i polityczny. Nie będzie działu wydarzeń, którego dziennikarze i edytorzy trafią do innych działów, głównie społecznego. Powstaje dział korespondentów krajowych, kierowany przez Agnieszkę Ziemską.

(MAC, 02.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.