Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 25, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jon Stewart powraca do "The Daily Show" w Comedy Central na cały okres wyborczy. Zaczyna 12 lutego

Jon Stewart powraca do programu po ponad ośmiu latach i ma przywrócić mu świetność (screen: YouTube/The Problem With Jon Stewart)

Jeden z najbardziej znanych prowadzących programy typu talk show Jon Stewart powraca do "The Daily Show" w Comedy Central. Jako producent wykonawczy, ale też od 12 lutego jako prowadzący. Będzie gospodarzem w każdy poniedziałek, przez cały amerykański cykl wyborczy 2024 roku.

"The Daily Show” emitowany jest w dni powszednie o 23 w sieci Comedy Central należącej do Paramount Global, a następnego dnia w serwisie streamingowym Paramount+.

"The Daily Show with Jon Stewart” zdobył 24 nagrody Emmy podczas 16-letniej pracy Stewarta jako gospodarza, gdy w sposób satyryczny podsumowywał wydarzenia w amerykańskiej polityce, ale i przemyśle rozrywkowym.

Stewart odszedł z programu w 2015 roku, a jego miejsce zajął komik Trevor Noah. Ten także jednak odszedł - w 2022 r. - i od tego czasu program nie miał stałego gospodarza.

Stewart w 2021 r. uruchomił program publicystyczny "The Problem With Jon Stewart” na platformie Apple TV+. Ten projekt zakończył w zeszłym roku. Do wstrzymania produkcji doszło, ponieważ Stewart miał powiedzieć współpracownikom, że proponowane tematy dotyczące Chin i sztucznej inteligencji budzą niepokój kadry kierowniczej Apple. Zbliżające się wybory prezydenckie w USA również były tam postrzegane jako potencjalny punkt zapalny.

(MAC, 25.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.