Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 28, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jakub Kwiatkowski dyrektorem TVP Sport, Dariusz Szpakowski doradcą zarządu

Jakub Kwiatkowski na początku grudnia został zwolniony z PZPN (fot. Wojciech Olkuśnik/East News)

Jakub Kwiatkowski, były rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz team manager polskiej reprezentacji, został dyrektorem TVP Sport. Z kolei funkcję doradcy zarządu Telewizji Polskiej pełnić będzie Dariusz Szpakowski.

Jakub Kwiatkowski zastąpił Krzysztofa Zielińskiego, który zajmował stanowisko dyrektora kanału od sierpnia 2023 roku.

Czytaj też: 162 dziennikarzy i fotoreporterów podziękowało byłemu rzecznikowi polskiej kadry piłkarskiej

Nowego szefa TVP Sport ma wspierać Dariusz Szpakowski, który – jak poinformował serwis WP SportoweFakty – został doradcą ds. sportu prezesa telewizji Tomasza Syguta. "Jest wielce prawdopodobne, że znajdzie się w składzie TVP na dwa wielkie turnieje – igrzyska olimpijskie i Euro 2024" – napisał Piotr Koźmiński z WP.

Zeszłoroczny mundial w Katarze był 12. – i zarazem ostatnim – obsługiwanym przez Dariusza Szpakowskiego. Do jesieni 2022 roku w TVP Sport prowadził program piłkarski "4-4-2". Wiosną 2023 roku przestał być pracownikiem TVP i przeszedł na emeryturę 

Jakub Kwiatkowski na początku grudnia został zwolniony z Polskiego Związku Piłki Nożnej, w którym pracował od końca 2012 roku. W latach 2009-2011 był rzecznikiem Ministerstwa Sportu i Turystyki, kiedy resortem w rządzie Donalda Tuska kierował Adam Giersz. Wcześniej – od 2002 roku – był PR managerem Eurosportu w Polsce. Pracował również w Radiu Zet.

Czytaj też: Tego bronią propagandyści. W PiS-owskich mediach stworzyli dla siebie system fuch

(KOZ, 28.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.