Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 21, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Środowe oświadczenie Marka Czyża oglądało w TVP 1 średnio 2,6 mln widzów

Czyż zakończył: "Dziś nie będzie »Wiadomości«, ale jutro podamy państwu informacyjny program. Nazywam się Marek Czyż" (screen: Tvp.pl)

Wczorajsze oświadczenie Marka Czyża, nowego prowadzącego "Wiadomości" w TVP 1, oglądało średnio 2,6 mln widzów.

Jedynka pokazała je o 19.30 w porze zwykle zarezerwowanej dla "Wiadomości". Trwający ok. 1,5 minuty komunikat miał w TVP 1 średnio 19,86 proc. udziału w grupie ogólnej 4+, 19,86 proc. w komercyjnej 16-49 oraz 19,01 proc. w komercyjnej 16-59.

Nielsen Media nie raportuje, jaka była samodzielna widownia TVP Info, reemitującego sygnał TVP 1.

W listopadzie w samej Jedynce "Wiadomości" miały średnio 1,89 mln widzów, a łącznie w TVP 1 i TVP Info - 2,71 mln widzów.

"Mają państwo prawo oczekiwać wyjaśnień. Żaden polski obywatel nie ma żadnego obowiązku wsłuchiwać się w propagandę, każdy obywatel ma prawo żądać rzetelnej profesjonalnej i uczciwej informacji" - mówił Czyż.

I dalej: "»Wiadomości« będą dla państwa. Będą prezentowały fotografię świata. Nie obraz, a fotografię. Obraz w tych studiach malowano przez osiem lat. Zapewniam, że to się właśnie kończy. Zamiast propagandowej zupy, czas na czystą wodę".

Czyż zakończył: "Dziś nie będzie »Wiadomości«, ale jutro podamy państwu informacyjny program. Nazywam się Marek Czyż".

Nowym prezesem Telewizji Polskiej został w środę Tomasz Sygut. To oznacza zmiany we wszystkich programach informacyjnych, które w ostatnich latach służyły propagandzie władzy.

(MNIE, 21.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.