Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 15, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

BBC przyjrzy się wpisom Gary'ego Linekera na X. Grozi mu kara za brak obiektywizmu

Gary Lineker jest najlepiej zarabiającym prezenterem BBC, z pensją 1,35 mln funtów rocznie (screen: YouTube/BBC Sounds)

BBC prawdopodobnie przyjrzy się tweetom Gary'ego Linekera, w których krytykował konserwatywnych polityków. Najlepiej opłacany prezenter w koncernie (1,35 mln funtów rocznie) miałby w ten sposób naruszać wytyczne państwowego nadawcy obowiązujące w mediach społecznościowych.

Kandydat na stanowisko prezesa BBC Samir Shah stwierdził, że nie pomaga mu fakt, że prezenter "Match of the Day" podpisał list wzywający przywódców kraju do opracowania "nowego, sprawiedliwego planu dla uchodźców".

Konserwatyści źli na Linekera

W środę w rozmowie z parlamentarzystami podczas przesłuchania przed nominacją Shah powiedział: "Nie sądzę, że było to bardzo pomocne dla Gary’ego Linekera, dla BBC ani dla sprawy, którą wspiera, ponieważ staje się to historią o Garym Linekerze i BBC".

Czytaj też: Orbán dociska media: będzie kontrolował przeciwników politycznych. Węgierscy dziennikarze protestują

Konserwatywni parlamentarzyści zareagowali ze złością na reakcję Linekera. Sekretarz obrony Grant Shapps powiedział, że Lineker "powinien przestać wtrącać się w sprawy niezwiązane ze sportem. Podpisywanie listów jest bardzo dobre, ale sugeruję skupienie się na piłce nożnej".

Gary Lineker, w przeszłości bardzo znany piłkarz (król strzelców Mistrzostw Świata w 1986 roku) już raz został na krótko odsunięty od prowadzenia głównego sportowego programu "Match of the Day", lecz jego absencja trwała wtedy tylko tydzień.

Czytaj też: Rosja przedłuża areszt korespondenta "Wall Street Journal". Putin: możliwa wymiana więźniów

(MAC, 15.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.