Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 12, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Paweł Płuska z "Faktów" TVN ma przejść do TVP i pokierować "Wiadomościami"

Paweł Płuska to od 2004 roku reporter "Faktów" TVN (fot. Piotr Molęcki/East News)

Po 19 latach z "Faktów" TVN odchodzi reporter Paweł Płuska. Ma przejść do Telewizji Polskiej i pokierować programem informacyjnym TVP 1, dotychczasowymi "Wiadomościami". Wszystko wskazuje na to, że sam program zmieni swoją nazwę, która po latach rządowej propagandy straciła na swoim znaczeniu.

O tym, że Paweł Płuska pokieruje "Wiadomościami" – które mają być nadawane pod nową nazwą – jako pierwszy poinformował serwis Wyborcza.pl. Z Płuską nie udało nam się skontaktować.

Czytaj też: Tomasz Sygut wymieniany jako nowy szef informacji w TVP. Jego koledzy są zdziwieni

Z kolei według Onetu pierwsze wydanie nowych "Wiadomości" ma poprowadzić Marek Czyż. Pytany przez "Presserwis" o powrót do TVP, odpowiada: – Nie mam nic do powiedzenia w tej sprawie. Żadnej oficjalnej propozycji nie dostałem.

Paweł Płuska na początku 2002 roku rozpoczął pracę w TVN24. We wrześniu 2004 roku na stałe przeszedł do zespołu "Faktów" TVN. Wcześniej był dziennikarzem m.in. Radia Zet i RMF FM.

Marek Czyż do połowy 2023 roku był dyrektorem informacji Radia Zet. W latach 1996-2008 i 2011-2016 pracował w TVP.

Czytaj też: Osiem innowacji działu propagandy TVP, które przejdą do historii. Nigdy nie zapomnimy

(KOZ, 12.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.