Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 30, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

ATM Grupa po trzech kwartałach miała 21,6 mln zł zysku - mniej niż przed rokiem

W trzech kwartałach 2023 roku na 45 antenach można było oglądać 49 produkcji ATM Grupy (fot. materiały prasowe)

Grupa kapitałowa ATM Grupa przez trzy kwartały 2023 roku wypracowała 21,6 mln zł zysku netto przy wynoszących 172,6 mln zł przychodach ze sprzedaży oraz dotacji do produkcji telewizyjnej i filmowej.

W porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej wspomniane przychody grupy spadły o 17,3 proc. Zysk netto poszedł w dół o 28,4 proc.

Z produkcji telewizyjnej i filmowej grupa uzyskała 109 mln zł (spadek o 4,3 proc.).

Segment zarządzania aktywami trwałymi, obejmujący usługi pomocnicze m.in. dla produkcji telewizyjnej, filmowej i teatralnej (np. wozy HD, usługi dźwiękowe, montażowe, operatorskie i wynajem studiów), dał grupie 53,7 mln zł (wzrost o 0,9 proc.). Są to przychody od kontrahentów zewnętrznych.

Czytaj też: Czabański poprosił premiera Morawieckiego o wyższą rekompensatę dla mediów publicznych

Działalność deweloperska ATM Grupy wygenerowała 9 mln zł przychodów (78,1 proc. w dół, spadek z 41,1 mln zł). Jak tłumaczy grupa, spadek jest związany ze sprzedażą mniejszej liczby jednostek mieszkalnych niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

W trzech kwartałach 2023 roku na 45 antenach można było oglądać 49 produkcji ATM Grupy. Są to m.in. "Pierwsza miłość" dla Polsatu, "Sprawiedliwi. Wydział Kryminalny" dla TV 4 czy "Więzienie" dla Polsat Play.

W samym trzecim kwartale grupa miała 75 mln zł przychodów ze sprzedaży i dotacji (4,4 proc. mniej) i 15 mln zł zysku (5,5 proc. w dół).

Grupę kontrolują Dorota Michalak-Kurzewska i Tomasz Kurzewski.

(MNIE, 30.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.