Dział: REKLAMA

Dodano: Listopad 29, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Orlen przedłuża współpracę z Robertem Kubicą

Robert Kubica od pięciu lat jest jednym z głównych ambasadorów Orlenu (fot. Wojciech Olkuśnik/East News)

Orlen przedłużył o trzy lata współpracę z Robertem Kubicą, kierowcą rajdowym, który w sezonie 2024 wystartuje w Długodystansowych Mistrzostwach Świata WEC za kierownicą samochodu AF Corse.

Kubica pozostanie jednym z głównych ambasadorów marki. Kierowca regularnie uczestniczy w kampaniach marketingowych wspierających obszar detaliczny. W ostatnich latach promował Orlen Paczkę, paliwa Verva i program lojalnościowy Vitay.

Według badania pracowni ARC Rynek i Opinia, aż 55 proc. Polaków pozytywnie postrzega zaangażowanie Orlenu w sponsorowanie kierowcy. Łączna szacowana wartość zwrotu mediowego i pozamediowego, jaką firma osiągnie dzięki współpracy z Kubicą na polskim i zagranicznych rynkach wyniesie w roku 2023 ok. 68,5 mln zł.

Orlen jest sponsorem Kubicy od pięciu lat. W tym czasie polskie kierowca wrócił do ścigania się w Formule 1, najpierw w zespole Williamsa, a następnie Alfa Romeo Racing Team Orlen. W 2021 roku w barwach belgijskiego zespołu Orlen Team WRT triumfował w European Le Mans Series w kategorii LMP2. Rok później, z kolegami z włoskiej Premy stanął na drugim stopniu podium legendarnego 24-godzinnego wyścigu Le Mans.

(KAP, 29.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.