Temat: pożegnanie

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 13, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Hanna Gucwińska. Z mężem prowadziła "Z kamerą wśród zwierząt"

Hanna Gucwińska wraz z mężem przez ponad 30 lat prowadziła program „Z kamerą wśród zwierząt” (screen: YouTube/Ziemia Wałbrzyska TV)

W wieku 91 lat zmarła Hanna Gucwińska, która przez ponad 30 lat wraz ze swoim mężem tworzyła kultowy program telewizjny „Z kamerą wśród zwierząt”. O jej śmierci poinformował Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Hanna Gucwińska urodziła się w 1932 roku w Warszawie, od 1957 roku była związana z Ogrodem Zoologicznym we Wrocławiu, którego później była dyrektorką. Wraz z mężem, Antonim Gucwińskim (zmarł w 2021), od stycznia 1971 roku prowadziła kultowy program przyrodniczy „Z kamerą wśród zwierząt”.

Produkowany był on przez TVP Wrocław, na antenie TVP 1 można było go oglądać do 22 czerwca 2002 roku. Małżeństwo Gucwińskich opisywało w nim życie i zachowanie zwierząt – zdjęcia do programu były kręcone właśnie we wrocławskim zoo. „Z kamerą wśród zwierząt” największą popularnością cieszyło się w latach 80.

Gucwińska była także posłanką na Sejm IV kadencji oraz autorką licznych książek i publikacji naukowych. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, który poinformował o jej śmierci, napisał: „Przez lata program »Z kamerą wśród zwierząt«, który prowadziła, uczył nas wrażliwości wobec naszych »braci mniejszych«. Będzie nam jej ogromnie brakować”.

(HAD, 13.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.