Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 07, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarka "NYT" zmuszona do odejścia po podpisaniu listu wspierającego Palestynę

Jazmine Hughes do "The New York Times Magazine" pisze od 2015 roku (fot. Haxorjoe, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0 / Nytco.com)

Jazmine Hughes, dziennikarka i redaktorka "The New York Times Magazine", została zmuszona do rezygnacji z pracy, bo podpisała się pod listem wspierającym Palestyńczyków przeciwko polityce Izraela. List został wysłany przez grupę o nazwie Writers Against the War on Gaza.

"Chociaż szanuję jej przekonania, było to wyraźne naruszenie naszej polityki dotyczącej protestów publicznych. Rozmawialiśmy o tym, że chęci zajmowania publicznie stanowiska i przyłączania się do publicznych protestów nie da się pogodzić z pracą dziennikarską w The Times. Oboje doszliśmy do wniosku, że powinna zrezygnować" – napisał Jake Silverstein, redaktor naczelny magazynu w e-mailu do pracowników.

Czytaj też: Powstał list otwarty w geście solidarności z mediami w Izraelu i Strefie Gazy. "Apelujemy o ochronę"

Dziennikarka już na początku tego roku podpisała się pod protestem dotyczącym osób transpłciowych.

(MAC, 07.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.