Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 30, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Amazon zwiększył zysk ponadtrzykrotnie, reklamy w górę o 26 proc.

Amazon wkrótce będzie miał do sprzedania jeszcze więcej zasobów reklamowych. Począwszy od 2024 roku w ramach Prime Video mają pojawiać się przerwy reklamowe w programach

Amazon w trzecim kwartale 2023 roku odnotował wzrost przychodów z reklam o 26 proc. Całkowite przychody firmy wyniosły 143,1 mld dol., co w porównaniu z poprzednim rokiem oznacza wzrost o 13 proc. Natomiast aż ponadtrzykrotnie wzrósł zysk - z 2,87 mld do 9,88 mld dol.

Przychody reklamowe koncernu rosną dużo mocniej (do 12,06 mld dol.) niż te z usług subskrypcyjnych, na czele z Amazon Prime.

Amazon poinformował, że w trzecim kwartale nawiązał współpracę z BuzzFeed, Hearst Newspapers, Pinterest, Raptive, Lifehacker oraz Mashable firmy Ziff Davis i innymi, aby wyświetlać w ich aplikacjach i witrynach internetowych reklamy produktów sprzedawanych w jego amerykańskim sklepie.

Koncern wkrótce będzie miał do sprzedania jeszcze więcej zasobów reklamowych. Począwszy od 2024 roku w ramach usługi Prime Video mają pojawiać się przerwy reklamowe w programach - przekazał szef firmy Andy Jassy. Aby nadal oglądać Prime Video bez reklam, klienci w USA będą musieli zapłacić dodatkowe 2,99 dol. miesięcznie (oprócz kosztu członkostwa Prime - 139 dol. rocznie).

Kwartalne przychody Amazona z usług zwiększyły się rok do roku z 67,76 do 79,91 mln dolarów, znacznie bardziej niż te ze sprzedaży produktów (z 59,34 do 63,17 mld). Sprzedaż we własnym e-sklepie koncernu wzrosła o 7 proc. - do 57,27 mld dolarów - ta wypracowana przez zewnętrznych sprzedawców na jego platformie - o 20 proc., do 34,34 mld. W obszarze usług najważniejszą pozycją jest Amazon Web Services, z którego wpływy poszły w górę o 12 proc. - do 23,06 mld dol.

(MAC, 30.10.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.