Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Październik 27, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rozpoczął się nabór książek reporterskich do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego

Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego przyznawana jest od 2010 roku (fot: UM St. Warszawy)

Do 15 stycznia autorzy i wydawcy mogą przesyłać książki reporterskie, które wezmą udział w konkursie o Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego. To 15. edycja konkursu ustanowionego przez Radę miasta stołecznego Warszawy.

W konkursie mogą wziąć udział książki reporterskie wydane w języku polskim po raz pierwszy w 2023 roku. Wiosną 2024 roku jury pod przewodnictwem Katarzyny Surmiak-Domańskiej wybierze dziesiątkę nominowanych, a następnie pięć książek finalistek, spośród których wyłoniony zostanie najlepszy reportaż.

Czytaj też: Adamczyk, Kania, Pereira walczą o wolność słowa. Podpisali się pod listem otwartym

Do ubiegłorocznej Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego zgłoszone zostały 143 książki, z czego 97 napisali polscy autorzy i autorki, pozostałe 36 było tłumaczeniami z języków obcych. Laureatką nagrody została w ubiegłym roku Anna Goc, autorka książki „Głusza”.

Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego ustanowiono w 2010 roku. Wyróżniane i nagradzane są książki reporterskie, opisujące najważniejsze zjawiska społeczne i problemy współczesnego świata, a także pogłębiające wiedzę o innych kulturach i dialogu międzykulturowym.

Szczegółowe informacje dla wydawnictw i autorów można znaleźć pod tym linkiem.

Czytaj też: Sąd uniewinnił fotoreporterkę skazaną za "naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza"

(PAR, 27.10.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.