Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 11, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wieczory wyborcze pokażą główne anteny. TVP, TVN i Polsat, ale też mniejsze telewizje internetowe

Wieczór wyborczy TVN i TVN 24 tradycyjnie zostanie nadany pod tytułem "Czas decyzji" (fot. materiały prasowe)

TVN, Polsat i TVP przygotowują wieczory wyborcze, które zostaną pokazane w ich kanałach informacyjnych, a najważniejsza część, m.in. z prezentacją sondażowych wyników, także na głównych antenach. Wieczór wyborczy wyemituje też Telewizja WP.

Wieczór wyborczy pt. "Czas decyzji" w TVN 24 rozpocznie się w niedzielę o godz. 20, a od 20.30 do 22.05 będzie go można oglądać także na głównej antenie TVN. Z kolei w internecie wieczór będzie transmitowany w TVN 24 Go i Player. W pierwszym z tych serwisów będą dostępne także wystąpienia polityków w sztabach wyborczych niepokazywane na antenie TVN 24.

Wśród prowadzących "Czas decyzji" będą dziennikarze TVN 24 i "Faktów", m.in. Anita Werner (będzie główną prowadzącą), Grzegorz Kajdanowicz, Diana Rudnik, Monika Olejnik, Konrad Piasecki i Małgorzata Łaszcz. Najważniejsze wypowiedzi polityków i sytuację w sztabach będzie z kolei prezentowała Anna Jędrzejowska, a Piotr Kraśko będzie analizował i pokazywał szczegółowe wyniki sondażowe w wirtualnym sejmie.

O północy zostaną nadane "Fakty wyborcze", które poprowadzi Diana Rudnik. Z kolei do rana prowadzącym program będzie Piotr Jacoń. Następnie, o 5 rozpocznie się specjalne wydanie poranka "Wstajesz i wiesz" z podsumowaniem wyborów.

Ponadto 15 października o 19.30, przed rozpoczęciem "Czasu decyzji", Marta Kuligowska i Mateusz Walczak pokażą widzom jego kulisy.

Telewizja Polsat poinformowała, że wieczór wyborczy "Polska wybiera. Wybory parlamentarne 2023" na głównej antenie zacznie pokazywać wcześniej niż planowała. Pierwotnie miał tam trwać od 20.50 do 22.10, a ostatecznie potrwa od 20 do 22.10. W Polsat News, Wydarzeniach 24 oraz Interii rozpocznie się natomiast o 19.15 i zakończy o 2.

Gospodarzami wieczoru będą szefowa pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat Dorota Gawryluk i dziennikarz stacji Bogdan Rymanowski. Piotr Witwicki, redaktor naczelny Interia.pl, będzie prezentował opinie internautów. Ponadto Igor Sokołowski przekaże wyniki sondażu exit poll - głosowania na komitety wyborcze, a także wyniki referendalne. Z kolei Agnieszka Gozdyra, Katarzyna Zdanowicz, Bogdan Rymanowski i Grzegorz Jankowski będą rozmawiali z przedstawicielami wszystkich sztabów wyborczych oraz ekspertami i publicystami.

O 5 rano rozpocznie się program "Polska wybrała", który w Polsat News potrwa do godz. 10 (a w Polsacie od 6 do 8.40).

Natomiast w niedzielę od 18, przed rozpoczęciem wieczoru wyborczego, w Polsat News będzie można oglądać jego kulisy prowadzone przez Karolinę Soczewkę i Bartosza Cebeńkę.

Dziennikarz ekonomiczny i adwokat Paweł Blajer będzie jednym z prowadzących wieczór wyborczy i referendalny w TVP. Pozostałymi prowadzącymi wieczór wyborczy będą szefowa "Wiadomości" Danuta Holecka i Michał Rykowski, znany z TVP Info,  Wieczór wyborczy będzie nadawany od 20 w TVP Info, a od 20.55 też w TVP 1 i TVP Polonia. 

Wieczór wyborczy pokaże też naziemna Telewizja WP. Jego rozpoczęcie zaplanowano na 20.50. Program poprowadzą: Agata Malec, Kinga Lewandowska oraz Patrycjusz Wyżga. W programie poza prezentacją wyników i przedstawieniem komentarzy zostaną omówione również obietnice wyborcze poszczególnych partii i koszty ich realizacji. Program na antenie Telewizji WP potrwa około 45 minut, następnie dyskusja przeniesie się na stronę główną Wirtualnej Polski, kanał YouTube i media społecznościowe. Z kolei 16 października o 7 w Telewizji WP rozpocznie się "Poranek powyborczy". Program poprowadzą Paweł Pawłowski oraz Łukasz Kijek. Program potrwa około godziny, następnie będzie kontynuowany w internecie.

Wieczór wyborczy ma pokazać także TV Republika.

(MNIE, KOZ, 11.10.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.