Dział: RADIO

Dodano: Październik 05, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Zet nie produkuje już serwisów dla rozgłośni lokalnych

Zmiana serwisów dla stacji Pakietu Niezależnych nastąpiła z początkiem października (fot. Piotr Molęcki/East News)

Newsroom Radia Zet przestał przygotowywać ogólnopolskie serwisy dla lokalnych rozgłośni. Stacje należące do Pakietu Niezależnych mogą teraz korzystać z dzienników produkowanych przez newsroom centralny Grupy Radiowej Agory.

Przez ostatnie lata na rynku serwisów dla lokalnych stacji radiowych konkurowały głównie Eurozet i Grupa Radiowa Agory, a także Informacyjna Agencja Radiowa - Agora dołączyła do tego grona w 2015 roku. Jej pierwszym klientem było Radio 7 z Mławy, niezadowolone z jakości dzienników Eurozetu.

Polecamy: To on ma prowadzić debatę wyborczą w TVP. Kim jest Michał Rachoń. "Działacz"

Od października 2023 roku lokalnym rozgłośniom nie są już oferowane dzienniki tworzone przez newsroom Radia Zet (od końca lutego większościowym właścicielem Eurozetu jest Agora).

- Rozgłośnie należące do Pakietu Niezależnych korzystają teraz z serwisów informacyjnych przygotowywanych przez newsroom centralny Grupy Radiowej Agory, ponieważ to rozwiązanie zapewnia im ekskluzywne treści przygotowywane przez specjalnie przeznaczony do tego zespół wydawców informacji - stwierdza Anna Marucha, dyrektorka komunikacji korporacyjnej Grupy Eurozetu.

Anna Marucha informuje, że dziennikarze z newsroomu Radia Zet - wcześniej zaangażowani w przygotowywanie serwisów dla Pakietu Niezależnych - obecnie pracują wyłącznie na rzecz "Wiadomości Radia Zet".

(KOZ, 05.10.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.