Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 21, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP wykorzystuje fragmenty "Zielonej granicy" Agnieszki Holland, choć premiera filmu jest dopiero jutro

W oświadczeniu, które TVP wysłała Wirtualnej Polsce, telewizja twierdzi, że fragmenty pochodzą od "wiarygodnego źródła" i TVP będzie je chronić

TVP opublikowała we wtorek nieautoryzowane przez twórców i dystrybutora fragmenty filmu "Zielona granica" Agnieszki Holland.

Film Agnieszki Holland, którego dystrybutorem jest Kino Świat, wchodzi na ekrany dopiero 22 września. Jednak już od kilku tygodni jest wykorzystywany przez rządową propagandę jako przykład nieuprawnionych ataków opozycji na straż graniczną. Rząd utrzymuje bowiem, że na granicy polsko-białoruskiej nie dochodzi do żadnych nieprawidłowości. Tak było i z fragmentem wyemitowanym we wtorek - natychmiast skomentował je Zbigniew Ziobro, pisząc o "antypolskiej twórczości".

W oświadczeniu, które TVP wysłała Wirtualnej Polsce, telewizja twierdzi, że fragmenty pochodzą od "wiarygodnego źródła" i TVP będzie je chronić. "Osoba ta postanowiła w ten sposób wyrazić swój sprzeciw wobec szkalowania straży granicznej poza granicami naszego kraju. Z uwagi na ważny interes społeczny i ochronę dobrego imienia straży granicznej wyemitowano te fragmenty" - wyjaśnia TVP.

Film „Zielona granica” został niedawno uhonorowany Nagrodą Specjalną na festiwalu w Wenecji.

(MAT, 21.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.