Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 15, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mecz polskich piłkarzy z Mołdawią bez transmisji w TVP 1. Powodem wieczór wyborczy

Polska zagra z Mołdawią w niedzielę 15 października (screen: YouTube/TVP Sport)

Telewizja Polska zamierza pokazać mecz Polska – Mołdawia w eliminacjach do Euro 2024 jedynie w TVP Sport. W TVP 1 odbywać się będzie wieczór wyborczy. TVP 2 w ramówce na ten dzień ma teleturniej "Postaw na milion" i film "Creed: Narodziny legendy".

Poprzednie spotkania w ramach eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy oglądać można było zarówno w TVP Sport, jak i TVP 1. Jednak 15 października, kiedy w Warszawie rozegrany zostanie mecz biało-czerwonych z Mołdawią, telewizyjna Jedynka pokaże wieczór wyborczy (tego dnia odbędą się wybory parlamentarne). W TVP 2 także meczu nie będzie.

Czytaj też: Spada zainteresowanie występami biało-czerwonych w eliminacjach do Euro 2024

Natomiast mecz Wyspy Owcze – Polska, który odbędzie się trzy dni wcześniej, w czwartek 12 października, transmitować mają tradycyjnie TVP 1 i TVP Sport.

Niedawny mecz Albania – Polska, po którym pracę stracił selekcjoner Fernando Santos w TVP 1 oglądało średnio 3,81 mln widzów (w TVP Sport w tym samym czasie na Mistrzostwach Europy grali siatkarze). Spotkanie z Wyspami Owczymi zaś zgromadziło w TVP 1 i TVP Sport 4,4 mln.

Czytaj też: Polski importer bananów Citronex sponsorem rumuńskiej federacji piłkarskiej

(KOZ, 15.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.