Dział: RADIO

Dodano: Sierpień 21, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nowa koncesja Tok FM coraz bliżej

- Formalnie już nic nie stoi na przeszkodzie, aby stacja otrzymała koncesję - mówiła Anna Kryńska-Godlewska, członkini zarządu Agory (fot. Wojciech Olkuśnik/East News)

Radio Tok FM jest coraz bliżej otrzymania nowej koncesji. Urząd Komunikacji Elektronicznej przeprowadził proces uzgadniania parametrów technicznych. Nadawca rozgłośni czeka na podpisanie decyzji koncesyjnej przez przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Macieja Świrskiego.

Aktualna koncesja radia Tok FM wygasa 3 listopada. KRRiT podjęła uchwałę o jej przedłużeniu 5 lipca. Redaktorka naczelna rozgłośni Kamila Ceran tłumaczyła jednak, że decyzja regulatora to dopiero początek procesu. "Teraz sprawa trafia do UKE i nie wiadomo, ile potrwa wydanie param. techn. dla wszystkich lokalizacji, bo są też uzgodnienia międzynarodowe" - wyjaśniała.

- Urząd Komunikacji Elektronicznej przeprowadził proces uzgadniania parametrów technicznych i formalnie już nic nie stoi na przeszkodzie, aby stacja otrzymała koncesję - mówiła w piątek na spotkaniu online z dziennikarzami Anna Kryńska-Godlewska, członkini zarządu Agory. - Ostatni etap to podpisanie decyzji przez przewodniczącego Krajowej Rady i przekazanie jej nadawcy, na co czekamy - dodała.

Rzecznik UKE Witold Tomaszewski stwierdza: - Nie komentujemy trwających postępowań. Jak decyzja będzie wydana, to zostanie opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej.

Radio Tok FM w okresie maj-lipiec miało 2,9 proc. udziału w czasie słuchania. Na koniec czerwca 2023 roku z oferty subskrypcyjnej Tok FM Premium korzystało 34,1 tys. użytkowników (wzrost o 23,6 proc. względem końca czerwca 2022 roku).

(KOZ, 21.08.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.