Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 27, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W Katowicach Stowarzyszenie Demagog będzie szkolić na temat dezinformacji

Specjaliści z Demagoga będą uczyć fact-checkingu śląskich dziennikarzy i aktywistów (fot. BoMiasto)

Śląscy dziennikarze mediów lokalnych, aktywiści i społecznicy będą mogli wziąć udział w warsztatach z fact-checkingu, organizowanych przez Stowarzyszenie Demagog i Google News Initiative we współpracy z katowickim stowarzyszeniem BoMiasto.

Celem programu szkoleniowego jest udzielenie lokalnym ośrodkom medialnym wsparcia w walce z dezinformacją przed wyborami parlamentarnymi.

- Dotychczas współpracowaliśmy z Demagogiem przy projektach związanych z klimatem. Teraz w związku z nadchodzącymi wyborami organizujemy wspólnie warsztaty dla dziennikarzy i aktywistów związane z dezinformacją - mówi Sebastian Pypłacz ze stowarzyszenia BoMiasto, redaktor naczelny obywatelskiego portalu Śląska Opinia.

Uczestnicy warsztatów mają dowiedzieć się, jak sprawdzać dane i źródła informacji, jak rozpoznawać fake newsy, sprawdzać wypowiedzi polityków, jakich narzędzi używać do fact-checkingu. Warsztaty poprowadzą Małgorzata Kilian-Grzegorczyk i Marcin Kostecki - oboje ze Stowarzyszenia Demagog.

Warsztaty odbędą się 3 sierpnia. Formularz zgłoszeniowy jest pod tym linkiem.

(PAR, 27.07.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.