Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 19, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Maksymilian Maszenda z "Wiadomości" TVP 1 stałym prowadzącym "Salon polityczny Trójki"

Ostatnio Maszenda był gospodarzem wydania z premierem Mateuszem Morawieckim (screen: YouTube/PolskieRadio24_pl)

Maksymilian Maszenda, reporter "Wiadomości" TVP 1, został stałym prowadzącym "Salon polityczny Trójki" w Programie III Polskiego Radia.

W "Salonie politycznym Trójki", który prowadzi też m.in. Beata Michniewicz, Maszenda zaczął okazjonalnie pojawiać się w maju, a ostatnio był m.in. gospodarzem wydania z premierem Mateuszem Morawieckim.

Na nasze pytanie, czy Maszenda na stałe dołączył do gospodarzy programu, Monika Kuś, rzeczniczka prasowa Polskiego Radia, odpowiedziała, że jest on jednym z prowadzących audycje publicystyczne w Programie III - "Trójkowy komentarz dnia" i "Salon polityczny Trójki".

Czytaj też: Vectra ponownie korzysta z klauzul inflacyjnych, aby zwaloryzować ceny usług

Jako gospodarz "Trójkowego komentarza dnia" Maszenda debiutował w grudniu 2022.

Maksymilian Maszenda jest jednym z autorów propagandowych materiałów "Wiadomości" TVP. Jak w czerwcu 2020 podawało Towarzystwo Dziennikarskie, ostatniego dnia przed ciszą wyborczą padł rekord długości materiału oskarżającego kandydata PO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego. "Przez 7 minut Maksymilian Maszenda formalnie sprawdzał, czy program wyborczy Trzaskowskiego, ogłoszony poprzedniego wieczora, jest plagiatem. Faktycznie - powtarzał wszystkie oskarżenia, jakie dotychczas »Wiadomości« wysuwały pod adresem tego kandydata" - można było przeczytać w przeprowadzonej przez Towarzystwo Dziennikarskie analizie głównych programów informacyjnych.

Pod koniec kwietnia br. Maszenda w swoim materiale mówił, że "telewizja TVN, wykorzystując materiały komunistycznej bezpieki, właśnie zaatakowała nieżyjącego papieża Polaka".

(KOZ, MNIE, 19.07.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.