Dział: INTERNET

Dodano: Czerwiec 22, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Warner Bros. Discovery wprowadzi tytuły HBO do Netflixa

Pierwszą produkcją HBO, która ma trafić na Netflixa jest serial komediowy "Niepewne" (screen: YouTube/HBO UK)

Warner Bros. Discovery prowadzi rozmowy z Netflixem na temat ewentualnego licencjonowania wybranych filmów i seriali. W wyniku porozumienia, na Netflixie miałyby się pojawić niektóre tytuły dostępne wcześniej na HBO.

W ten sposób treści HBO pojawiłyby się na konkurencyjnej amerykańskiej platformie po raz pierwszy od dziesięciu lat. W Europie obowiązują umowy ze Sky i Canal+, a później treści mogą być udostępniane na płytach DVD i w wybranych serwisach VoD.

Pierwszą produkcją, która trafi na Netflixa jest komediowy serial "Niepewne", emitowany w HBO przez pięć sezonów, do grudnia 2021 roku. Umowa, która jeszcze nie została sfinalizowana oznacza, że serial może nadal pojawiać się w Max, przemianowanej usłudze przesyłania strumieniowego Warner Bros. Discovery.

Po fuzji Warner Bros. i Discovery w ubiegłym roku dyrektor generalny David Zaslav wyrażał chęć rezygnacji z emitowania pewnych produkcji na zasadzie wyłączności w celu zwiększenia przychodów.

Tak było np. w przypadku serialu Michaela Crichtona "Westworld" wycofanego z usług HBO, a propos którego zawarto później umowę z serwisami streamingowymi Roku i Tubi.

W 2014 roku HBO zgodziło się licencjonować seriale, w tym "Rodzina Soprano", "Deadwood", "Sześć stóp pod ziemią" i "The Wire" firmie Amazon, zanim Prime Video zaczął tworzyć własne oryginały.

(MAC, 22.06.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.