Dział: INTERNET

Dodano: Czerwiec 15, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Akcje Netflixa w ciągu pół roku wzrosły o ponad 36 proc.

Strajk scenarzystów - paradoksalnie - krótkoterminowo daje Netflixowi lepsze perspektywy finansowe, ponieważ wydatki są znacznie mniejsze (fot. Unsplash.com/Venti Views)

Akcje Netflixa w ciągu ostatnich sześciu miesięcy wzrosły o ponad 36 proc., do środowej ceny 435,73 dol. za sztukę. Większość firm, w dużej mierze opierających się na działalności związanej ze streamingiem, odnotowała spadki.

Cena akcji Paramount Global spadła o 15 proc., do 16,62 dol., AMC Networks spadł o 36 proc. do 12,05 dol. Na mniej więcej stałym poziomie przez cały ten okres pozostawał Disney - 93,77 dol.

Niektóre firmy w ujęciu procentowym wypadły lepiej. Comcast Corp, właściciel NBCUniversal, odnotował wzrost o 11 proc., do 40,68 dol. Fox Corporation, pomimo licznych skandali, w tym kłopotów z pozwem firmy Dominion, poprawił notowania o 5 proc., do 33,46 dol.

Analitycy uważają, że w perspektywie krótkoterminowej trwający od miesiąca strajk scenarzystów może podnieść wyniki finansowe i ceny akcji. W miarę rozwoju usług przesyłania strumieniowego miliardy dolarów przeznaczane na oryginalne programy były obciążeniem, powodując duże straty. Strajk scenarzystów spowoduje gwałtowny spadek kosztów, ponieważ wiele produkcji zostało wstrzymanych.

(MAC, 15.06.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.