Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 15, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Fox News nazywa Bidena "niedoszłym dyktatorem" i jako jedyna stacja transmituje przemówienie Trumpa

Fox News podzielił ekran pomiędzy Bidena i Trumpa - obecnego i byłego prezydenta (screen: YouTube/Fox News)

Fox News była jedyną dużą telewizją kablową, która transmitowała przemówienie Donalda Trumpa po jego przesłuchaniu przed sądem i postawieniu mu 37 zarzutów. Stacja nazwała aktualnego prezydenta USA Joe Bidena "niedoszłym dyktatorem", który próbuje doprowadzić do "aresztowania swojego rywala politycznego”. 

Pod koniec przemówienia widzom pokazano podzielony ekran z osobnym wystąpieniem Bidena w Białym Domu. Pod obrazem napisano właśnie o tym, że Biden jest "niedoszłym dyktatorem". Tekst pozostawał na ekranie, dopóki na antenie nie pojawił się prezenter Sean Hannity. Konkurencyjne stacje informacyjne, takie jak CNN czy MSNBC nie nadały występu Trumpa.

W swoim przemówieniu Trump stwierdził, że padł ofiarą politycznych prześladowań, zarzucając Bidenowi kierowanie wysiłkami zmierzającymi do ścigania go. Powiedział też, że Biden jest "najbardziej skorumpowanym prezydentem w historii Stanów Zjednoczonych”.

Wyjaśniając decyzję o nietransmitowaniu przemówienia, prezenter wiadomości CNN Jake Tapper powiedział widzom: "Szczerze mówiąc [Trump] mówi wiele rzeczy, które nie są prawdziwe, a czasem potencjalnie niebezpieczne". Podobne komentarze wygłosiła Rachel Maddow z MSNBC, która powiedziała, że "ponosimy koszty świadomego rozpowszechniania nieprawdziwych rzeczy”.

"Jesteśmy tutaj, aby przekazać ci informacje. Boli nas, jeśli transmitujemy coś, o czym wiemy, że będzie litanią kłamstw i fałszywych oskarżeń. Bez względu na to, kto je wypowiada" - stwierdziła Maddow.

Donald Trump został zwolniony za kaucją. Postawiono mu zarzuty dotyczące umyślnego przetrzymywania tajnych dokumentów oraz utrudniania śledztwa. To pierwszy były prezydent w historii USA, któremu postawiono federalne zarzuty karne.

(MAC, 15.06.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.