Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 07, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marcin Tulicki awansuje w TVP. Gwiazda "Wiadomości" i autor propagandowych filmów

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymała pięć skarg na Telewizję Polską, która pokazała materiał Marcina Tulickiego "Nasz człowiek w Warszawie" o Donaldzie Tusku (screen: Youtube.com/TVP Info)

Marcin Tulicki, zastępca kierownika redakcji ,,Wiadomości" TVP, został powołany na stanowisko wicedyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

W lakonicznym komunikacie Centrum Informacji TVP dodano jedynie, że „głównym zadaniem nowego wicedyrektora będzie koordynacja głównych wydań „Wiadomości”, „Panoramy” oraz „Teleexpressu””.

Dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej jest Michał Adamczyk, który niedawno zastąpił Jarosława Olechowskiego, odwołanego przez prezesa TVP. Innym zastępcą szefa TAI jest Samuel Pereira, który odpowiada za TVP Info.

Czytaj też: Olechowski, Pereira i Tulicki poskarżyli się europosłom z EKR na hejt i Donalda Tuska

Marcin Tulicki to jeden z najaktywniejszych autorów propagandowych materiałów w TVP. Obok materiałów w „Wiadomościach” tworzy też polityczne filmy dokumentalne, m.in. obrazy „Nasz człowiek w Warszawie" i „Ich człowiek w Brukseli”, uderzających w Donalda Tuska, „Holding” o początkach telewizji TVN czy „Pan z Chobielina” o Radosławie Sikorskim. Wszystkie z silnym rysem propagandowym.

Zanim Tulicki zaczął piąć się po szczeblach kariery w rządowych mediach, był niczym nie wyróżniającym się reporterem katowickiego oddziału TVP. Pochodzi z Sosnowca.

(MAT, 07.06.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.