Dział: INTERNET

Dodano: Maj 18, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Meta dostanie od Unii Europejskiej rekordową grzywnę za przesyłanie danych użytkowników do USA

Kara za przesyłanie danych z Facebooka może przekroczyć 746 mln euro. Inne serwisy też muszą mieć się na baczności (fot. Pixabay.com)

Firma Meta Platforms ma zostać ukarana rekordową grzywną ze strony Unii Europejskiej. Dotyczy to naruszeń prywatności związanych z przesyłaniem danych użytkowników Facebooka z UE na serwery w USA. Według źródeł nieoficjalnych, kara będzie wyższa niż poprzednia rekordowa grzywna 746 mln euro (821,20 mln dol.) dla Amazon.com dwa lata temu.

Unijne organy regulacyjne kierowane przez irlandzką komisarz ds. ochrony danych Helen Dixon nakładają ograniczenia w przesyłaniu danych europejskich użytkowników z powodu obaw, że amerykańskie agencje wywiadowcze mogą uzyskać dostęp do tych informacji.

UE orzekła w 2020 r., że umowa o przekazywaniu danych między Unią a USA jest nieważna, powołując się na obawy związane z inwigilacją. Koncern Meta ostrzegał z kolei w zeszłym roku, że zakazanie przesyłania danych z Europy do Stanów Zjednoczonych może zmusić firmę do zawieszenia usług Facebooka na kontynencie.

(MAC, 18.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.