Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 18, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Urszula Rzepczak już pracuje jako korespondentka TVP w Rzymie

Wczoraj Urszula Rzepczak łączyła się już z Włoch w głównym wydaniu "Wiadomości" TVP 1 (fot. arc)

Urszula Rzepczak znów pracuje jako korespondentka TVP w Rzymie. Wczoraj pojawiła się już w "Wiadomościach". Tym samym potwierdziły się informacje "Presserwisu" z połowy kwietnia, kiedy pisaliśmy, że Rzepczak zastąpi ostatecznie Magdalenę Wolińską-Riedi.

- Wyznaję zasadę, że dziennikarz powinien być rzetelny i bezstronny, a korespondent jest jak oczy i uszy Cezara. Dlatego w swoich relacjach staram się rzetelnie dostarczać widzom informacje z pierwszej ręki i opinie różnych środowisk. Bardzo sobie cenię sympatię telewidzów i cieszę się, że po ośmiu latach ponownie będę mogła spotkać się z nimi na antenie Telewizji Polskiej - tak Urszula Rzepczak skomentowała swój powrót do Telewizji Polskiej.

Czytaj też: Wydawnictwo Bauer zwolniło 15 osób z redakcji graficznej. "Trudna sytuacja na całym rynku"

Urszula Rzepczak pracowała jako włoska korespondentka TVP w latach 2005-2014. Później jej miejsce zajęła Magdalena Wolińska. Pod koniec 2015 roku Rzepczak została korespondentką Polsatu w Rzymie.

Czytaj też: Piotr Jacoń znów zabrał głos ws. Daukszewicza: "Z panem Krzysztofem jestem po rozmowie".

Pod koniec stycznia 2023 roku kierownictwo TVP zawiesiło Magdalenę Wolińską-Riedi w wykonywaniu obowiązków służbowych. Stało się to po tym, jak dziennikarka napisała na Twitterze, że nie należy obwiniać wszystkich Rosjan za inwazję na Ukrainę, oraz że Polacy "wyssali nienawiść z mlekiem matki". Wolińska-Riedi za wpisy przeprosiła.

(MAT, 18.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.