Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Maj 17, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grzegorz Łaguna został rzecznikiem prasowym Grupy Polenergia

Grzegorz Łaguna przez większość kariery był dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym (fot. materiały prasowe)

Grzegorz Łaguna, do niedawna rzecznik prasowy Kulczyk Foundation, objął stanowisko dyrektora ds. komunikacji i rzecznika prasowego Grupy Polenergia. Będzie w niej nadzorował obszar komunikacji i podlegał bezpośrednio prezesowi zarządu.

Prezeską Kulczyk Foundation i przewodniczącą Rady Nadzorczej Polenergii jest Dominika Kulczyk. "Po dwóch latach pracy w obszarze działań charytatywnych Dominiki Kulczyk podejmuję się nowej roli w spółce, która jest jej najważniejszym aktywem biznesowym" - mówi Grzegorz Łaguna. 

Polenergia to największa w Polsce prywatna grupa energetyczna. Składa się z pionowo zintegrowanych spółek działających w obszarze wytwarzania energii z odnawialnych i gazowych źródeł oraz dystrybucji i obrotu energią elektryczną. Spółka ostatnio uruchomiła na Mazowszu farmę wiatrową. Strategicznym projektem grupy jest budowa trzech farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy 3000 MW we współpracy z norweskim Equinorem.

- Dołączenie do jednej z dziesięciu największych prywatnych firm w Polsce to dla mnie ogromny zaszczyt, ale i wielka odpowiedzialność - mówi Grzegorz Łaguna. - W najbliższych latach Polenergię czekają duże wyzwania. Grupa ma ogromną szansę stać się znaczącym graczem w Europie Środkowo-Wschodniej, już dziś dostarczając swoim klientom całkowicie zieloną energię. Świadomość, że będę mógł wesprzeć spółkę w osiągnięciu tak ambitnego celu to dla mnie źródło ogromnej satysfakcji zawodowej.

Grzegorz Laguna przez wiele lat był dziennikarzem, publicystą i prezenterem telewizyjnym. Pracował m.in. w Telewizji Polsat, Wirtualnej Polsce oraz Superstacji. Był również związany z "Życiem Warszawy", TVP Olsztyn i TVN Warszawa. Z pracy w mediach zrezygnował w 2021 roku, gdy dołączył jako rzecznik prasowy do Kulczyk Foundation.

(KAP, 17.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.