Dział: PRASA

Dodano: Maj 17, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

28-letni Austin Russell kupuje pakiet większościowy właściciela "Forbesa"

Austin Russell w 2021 roku trafił na okładkę "Forbesa" jako najmłodszy miliarder świata, a teraz zostanie właścicielem pisma

Austin Russell zostanie nowym większościowym udziałowcem Forbes Global Media Holdings - spółki, do której należy magazyn "Forbes". 28-letni Amerykanin przejmie 82 proc. udziałów w firmie od dotychczasowych właścicieli z Hongkongu.

Nowy właściciel większościowy jest założycielem firmy Luminar Technologies produkującej urządzenia i oprogramowanie wykorzystywane w samochodach autonomicznych. Firmę założył jako 17-latek. Jego potencjał dostrzegł Peter Thiel, współzałożyciel PayPala, wspierając go kwotą 100 tys. dol.

Czytaj też: Jacoń po słowach Daukszewicza w „Szkle kontaktowym”: "Zapamiętajcie moją twarz"

Już w 2021 roku "Forbes" umieścił go na swojej okładce i okrzyknął najmłodszym miliarderem na świecie, który do bogactwa doszedł własną pracą. Jego majątek oszacowano wtedy na 2,4 mld dol.

Magazyn "Forbes" jest wydawany od 1917 roku, nazwę wziął od nazwiska założyciela B.C. Forbesa, którego potomkowie byli właścicielami firmy do 2014 roku. Wtedy 95 proc. udziałów kupiła firma Integrated Whale Media Investments z Hongkongu. Spółka pozostawiła sobie pakiet mniejszościowy w Forbes Global Media Holdings.

Transakcja ma zostać sfinalizowana do końca roku. Wartość całej spółki jest wyceniana na ok. 800 mln dol.

(MAC, 17.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.