Dział: PRASA

Dodano: Maj 15, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarł Krzysztof Mecner, wieloletni dziennikarz sportowy katowickiego "Sportu"

Krzysztof Mecner był autorem wielu książek (fot. PZPS)

W wieku 60 lat zmarł dziennikarz sportowy Krzysztof Mecner. Był przez ponad 20 lat związany z katowickim "Sportem", w którym zajmował się głównie tematyką siatkarską.

O jego śmierci poinformował Jerzy Sasorski. "Odszedł mój Przyjaciel Krzysztof Mecner - redaktor, wydawca, wieloletni dziennikarz »Sportu«, wybitny znawca siatkówki, autor książek, niestrudzony kronikarz wydarzeń sportowych. Człowiek niezwykle skromny i życzliwy. Przegrał nierówną walkę z ciężką chorobą. Miał 60 lat. R.I.P." - napisał na Twitterze.

Na stronie Polskiego Związku Piłki Siatkowej podkreślono, że Mecner był "wybitnym znawcą tematyki siatkarskiej, świetnym dziennikarzem i wielkim przyjacielem siatkówki"; "Rodzina Siatkarska ze smutkiem przyjęła informację o śmierci Krzysztofa Mecnera" - napisano.

Mecner w latach 1985-2001 był związany z katowickim "Sportem", pisząc o siatkówce i piłce nożnej. Napisał wiele książek, m.in. "80 lat polskiej siatkówki", "90 lat polskiej siatkówki" i "Siatkówka na igrzyskach". Razem z Grzegorzem Wagnerem był współautorem biografii Huberta Wagnera "Kat".

(KAP, 15.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.