Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 15, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVN pokaże "The Traitors", polską wersję telewizyjnej gry Mafia

W "The Traitors" uczestnicy potajemnie dzielą się na "lojalnych" i "zdrajców" (fot. materiały prasowe)

Powstanie polska wersja formatu "The Traitors", inspirowanego grą towarzyską Mafia. Prawa nabył TVN.

"The Traitors" w niecałe dwa lata od powstania został sprzedany do 20 krajów, m.in. do Hiszpanii i Stanów Zjednoczonych. Pierwsza odsłona show pojawiła się wiosną 2021 roku w telewizji RTL4 w Holandii. Format został stworzony przez IDTV, firmę All3Media.

Czytaj też: Włodzimierz Zientarski znika z codziennego programu Antyradia "Odjechani"

W "The Traitors" uczestnicy potajemnie dzielą się na "lojalnych" i "zdrajców". Ich misją jest ukończenie serii wyzwań, a tym samym zdobycie nagrody pieniężnej. Zadanie tytułowych zdrajców to wyeliminowanie "lojalnych". Natomiast ci robią wszystko, żeby jako pierwsi zdemaskować przeciwników, a przede wszystkim - ochronić siebie. 

Zdjęcia do polskiej wersji programu wystartują w tym roku. TVN nie podaje jeszcze daty premiery. Polską edycję realizuje Jake Vision.

To kolejny format kupiony przez TVN po objęciu funkcji dyrektorki stacji przez Lidię Kazen. Wcześniej były "Nastolatki rządzą kasą" (format norweski) i "The A talks" (francuski).

Ponadto TVN zdecydował, że jesienią nie będzie kolejnej edycji show " Mam talent". Może ona pojawić się wiosną 2024 roku.

Według Nielsen Media dotychczas ostatnia, 14. edycja programu "Mam talent" przyciągała jesienią 2022 do TVN średnio 1,61 mln widzów - ok. 250 tys. mniej, niż 13. przed rokiem.

(MNIE, 15.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.