Dział: RADIO

Dodano: Maj 11, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Komisja etyki poselskiej zajmie się posłem, który "groził" Dorocie Kani w Polskim Radiu

Poseł Czesław Mroczek miał "grozić" Dorocie Kani na antenie Polskiego Radia 24 (fot. materiały prasowe)

Tylko jeden głos zdecydował o tym, że sejmowa komisja etyki poselskiej zajmie się domniemanymi groźbami, jakie miał skierować pod adresem redaktor naczelnej Polska Press Doroty Kani poseł PO Czesław Mroczek. Wnioski w tej sprawie skierował do komisji zarząd Polska Press i Polskie Radio.

Domniemana groźba miała paść na antenie Polskiego Radia 24 w czasie programu "Dwie strony". Kania, komentując "kłamliwy" - jej zdaniem - materiał Onetu, zasugerowała, że ma to związek z właścicielem portalu: "niemiecko-szwajcarskim wydawnictwem Ringier Axel Springer Polska". Poseł Mroczek zareagował: "Pani należy do orlenowskiego jakiegoś imperium, które kłamie Polakom dzień w dzień. Pani się wydaje, że jest pani w radiu, które jest finansowane z pieniędzy Polaków i może pani mówić takie rzeczy? Rozliczymy przecież panią za to, co pani robi i w tym imperium Obajtkowym, i w tym, co robi pani w Polskim Radiu".

Kania poczuła się obrażona tymi słowami i odebrała je jako groźbę. O ukaranie posła Mroczka wystąpił do komisji etyki poselskiej zarząd Polska Press oraz prezeska i redaktorka naczelna Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. Oba wnioski trafiły pod obrady komisji na posiedzeniu 14 kwietnia. Wniosek o podjęcie inicjatywy złożył poseł PiS Jacek Świat i to on jako jedyny głosował za jej procedowaniem. Pozostali trzej członkowie komisji wstrzymali się od głosu.

Poseł Mroczek przekazał "Presserwisowi", że na razie nie chce komentować sprawy. - Wszelkich komentarzy udzielę po rozstrzygnięciu sprawy przez komisję etyki poselskiej - powiedział.

Komisja ostatni raz obradowała 14 kwietnia i nie ustaliła jeszcze terminu kolejnego posiedzenia.

Komisję etyki poselskiej tworzą: Jan Łopata (Koalicja Polska - PSL, UED, Konserwatyści) - przewodniczący, Monika Falej (Lewica) – wiceprzewodnicząca, Izabela Mrzygłocka (KO), Jacek Świat (PiS).

(PAR, 11.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.